Павло Петренко
Павло Петренко 5.ua

У Мін'юсті заявили, що НАБУ зірвало подачу позову проти "Роснефти"

Петренко заявив, що суд дозволив вилучити секретні матеріали у справі проти РФ

Міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що міністерство планувало подати до 19 грудня 2017 року позов до Європейського суду із прав людини проти "Роснефти" у справі заподіяння шкоди українській державі, але зараз така ініціатива під загрозою через обшук, проведений 8 грудня Національним антикорупційним бюро України. Про таке Петренко сказав в ефірі ICTV, пише "Дзеркало тижня".

"Міністерство юстиції та офіс уповноваженого готували позов проти російської компанії "Роснефть" на 700 млн грн шкоди, заподіяної державі Україна незаконним захопленням майна цією компанією та її дочірніми структурами в Україні... Таким приписом ставляться під загрозу наші справи проти Росії. Йдеться про те, що цим приписом суддя постановив вилучити документи до 15 грудня, а ми збиралися подати позов проти "Роснефти" до 19 грудня, фактично підривається можливість позову проти російської компанії", – заявив очідбник Мін'юсту.

Петренко розповів, що обшук проводили в офісі урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ, де знаходяться матеріали щодо позовів України проти Росії, на які самими ЄСПЛ накладено гриф "секретно".

"Серед величезної кількості пунктів того, що суддя хоче вилучити з цього офісу, є один пункт: вилучення оригіналів документів, а саме – заяв та матеріалів справ, які перебувають на розгляді в ЄСПЛ, де однією зі сторін виступала держава Україна за період від 1 січня 2013-го року по цей час", – додав міністр.

Також Петренко заявив, що розпорядження про вилучення документів зараз знаходиться в Мін'юсті на виконанні.

Нагадаємо, раніше на початку грудня Петренко в інтерв'ю ЗМІ говорив, що Мін'юст має намір у судовому порядку стягнути з російських власників Лисичанського нафтопереробного заводу (НПЗ) майже один млрд грн регресу за програним в ЄСПЛ позовом компанії "Агрокомплекс". Петренко нагадав, що йдеться про події середини 90-х років – початку 2000-х років, коли через судову систему і вплив на неї органів виконавчої влади був відібраний великий масив об'єктів, у тому числі нафтопереробний завод, після чого постраждала компанія судилася більше десяти років в ЄСПЛ і виграла спір в України. Тоді міністр не уточнив, до якої конкретно компанії буде поданий позов, хоча 20 листопада в інтерв'ю виданню "Ділова столиця" Петренко називав відповідачем "Роснефть".

Як повідомляв 5.UA, 8 грудня 2017 року ГПУ відкрила провадження через обшуки детективами НАБУ в Мін'юсті. У Національному антикорупційному бюро тоді заявили, що пришли з невідкладним обшуком у Міністерство юстиції, бо "з'явилася інформація" про знищення доказів, яка "підтвердилася".

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Купа поліції та перекрита дорога": Фото з місця обшуку в Харкові в рамках "справи рюкзаків"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Міносвіти пропонує три моделі навчання для нацменшин: для російськомовних – окремо
Наступний матеріал
Новорічний кошик: ТОП-5 продуктів, що здорожчають перед святом
Loading...

ГПУ відкрила провадження через обшуки детективами НАБУ в Мін'юсті

НАБУ пояснило обшук: В Мін'юсті знищували необхідні для слідства докази

"Без ухвали, адвоката і фіксації": Мін'юст поскаржився на незаконні обшуки НАБУ

Брифінг щодо обшуку в Мін'юсті – відео

"Новий підхід": Мін'юст передає конфісковані автівки ЗСУ

Холодницький розповів про три меседжі Держдепу, що їх привіз із США