Павло Петренко
Павло Петренко minjust.gov.ua

Детективи НАБУ проводили обшуки там, де ЄСПЛ поставив гриф "секретно" – Петренко

  Дії працівників Антикорупційного бюро ставлять під загрозу справи Мін'юсту проти Росії, заявив Павло Петренко

  До 19 грудня Міністерство юстиції планувало подати позов до Європейського суду з прав людини проти "Роснефти" щодо заподіяння Україні шкоди, але така ініціатива опинилась під загрозою через проведений раніше обшук НАБУ. Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко, передає ICTV.

  Як зауважив Петренко, справа щодо "Роснефти" стосується незаконного захоплення майна на території України на 700 млн гривень.

  "Міністерство юстиції та офіс уповноваженого готували позов проти російської компанії "Роснефть" на 700 млн грн шкоди, заподіяної державі Україна незаконним захопленням майна цією компанією та її дочірніми структурами в Україні… Таким приписом ставляться під загрозу наші справи проти Росії. Мова про те, що таким приписом, яким суддя постановив, що вилучити документи необхідно до 15 грудня, – а ми збиралися подати позов проти Роснефти до 19 грудня, фактично підривається можливість позову проти російської компанії", – повідомив міністр юстиції.

  Як зазначив Петренко, обшук проводили саме в офісі урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ, де знаходяться матеріали щодо позовів України проти Росії, на які самим ЄСПЛ накладено гриф "секретно".

  "Серед величезної кількості пунктів того, що суддя хоче вилучити з цього офісу, є один пункт: вилучення оригіналів документів, а саме – заяв та матеріалів справ, які знаходяться на розгляді в ЄСПЛ, де однією зі сторін виступала держава Україна за період з 1 січня 2013-го року по теперішній час", – заявив очільник Мін'юсту.

  Нині відповідне розпорядження про вилучення документів уже перебуває в Мін’юсті на виконанні. 

  Нагадаємо, 8 грудня ГПУ відкрила провадження через обшуки детективами НАБУ в Мін'юсті. В Національному антикорупційному бюро тоді заявили, що прийшли з невідкладним обшуком у Міністерство юстиції, бо "з'явилася інформація" про знищення доказів, яка "підтвердилася".

  Попередній матеріал
  Україна долучилася до санкцій ЄС проти "губернатора Севастополя"
  Наступний матеріал
  США залишать війська в Сирії попри перемогу над ІДІЛ: яка причина
  Loading...