Мін'юст
Мін'юст 5 канал

"Майже детективна історія": чому дії детективів НАБУ так обурили Мін'юст

Аби оперативно запобігти знищенню важливих документів, детективи НАБУ вдалися до обшуків у Мін'юсті, проте там розцінили такі дії як спроби тиску і звернулися до ГПУ із заявою про злочин з боку НАБУ

Попри охорону, увірвалися силоміць. Так у Мін’юсті коментують обшук, проведений детективами НАБУ в одному з приміщень міністерства на вулиці Городецького. За версією першого заступника міністра юстиції Наталії Бернацької, троє співробітників Антикорупційного бюро взяли ключі у прибиральниці і в її присутності провели обшук у кабінеті. Саме там зберігаються документи, пов’язані зі справами Європейського суду з прав людини.

"Обшук був проведений без ухвали суду, без адвоката, без аудіо-, відеофіксації, яка повинна бути прикладена до протоколу обшуку, якщо він відбувається. І ми не знаємо, які документи по факту були викрадені, сфальшовані або підкинуті", – наголошує Бернацька.

А коли на роботу почали сходитися працівники міністерства, детективи вийшли з приміщення через чорний хід. На столі залишили протокол обшуку, в якому зазначили, що вилучили документи зі смітників. Потому детективи ще й влаштували обшук в оселі й автівці працівниці міністерства. Вона представляє Україну в Європейському суді з прав людини.

"Ми розцінюємо ці дії як тиск. По-перше, міністерство юстиції робить експертизи по всім кримінальним справам, які розслідує НАБУ. І цей тиск вже чинили неодноразово до цього моменту, коли треба було отримувати правильні експертизи", – заявила перший заступник міністра юстиції.

Водночас в Антикорупційному бюро пояснили: невідкладні слідчі дії проводили через ризик знищення важливих документів, які можуть бути використані в одному з кримінальних проваджень.

"Ми отримали інформацію, що частину тих документів, які підлягають вилученню на підставі рішення слідчого судді, вже знищили, вони знаходяться в корзині одного з працівників Міністерства юстиції. Якби ми не виїхали і не зреагували сьогодні до 8:00 ранку, ці документи були б винесені на смітник", – каже керівник підрозділу детективів НАБУ Олександр Карєєв.

У НАБУ запевняють, що під час обшуків дотримувалися норм законодавства, а стосувалися слідчі дії кримінального провадження, зареєстрованого ще півроку тому. Йдеться про можливе зловживання службовим становищем працівниками міністерства.

"Наслідками є можлива незаконна розтрата суми понад 54 мільйони гривень", – зазначає Карєєв.

"Одна зі справ, щодо якої відкрите це кримінальне провадження, стосується однієї з компаній, яка називається "Золотий мандарин". Компанія вже в 2009-му році йде як до останньої інстанції до Європейського суду з прав людини. Було виконано нарешті рішення цього суду щодо цієї компанії. Їм повернули ці гроші", – каже представник Мін'юсту.

Про дії НАБУ Мін'юст планує поінформувати послів країн Великої сімки та міністерство юстиції США, яке має договір про співпрацю з Антикорупційним бюро.

Людмила Павленко та Василь Дендін, "5 канал"

Попередній матеріал
Силове затримання Саакашвілі: в Нацполіції назвали три причини зволікання
Наступний матеріал
У Києві на Подолі горіла старовинна садиба із ліпниною: що відомо
Loading...