СІЗО
СІЗО 5 канал

У Мін’юсті розповіли, скільки вже заробили на подарункових сертифікатах у СІЗО та хто їх купує

Читайте по-русски
Чотири документи придбали в перші ж години після запуску послуги

На день народження чиновнику – ВІП-камера. Міністерство юстиції України почало продавати подарункові сертифікати на проживання в камерах з покращеними умовами. Замовити послугу можна на сайті відомства. Для цього треба обрати слідчий ізолятор, кількість днів ув’язнення і оплатити. І тільки після цього можна його отримати, інформує "5 канал".

Такий сертифікат діятиме пів року. Міністр юстиції України заявив, що чотири документи придбали в перші ж години після запуску послуги.

І ось одеська журналістка вже похизувалася покупкою. Ірина Гриб каже, що купила сертифікат на 30 днів для мера Одеси Геннадія Труханова.

Нині за подарункові сертифікати Міністерство юстиції вже вторгувало майже 28 тисяч гривень. Їх витратять на ремонт старих приміщень СІЗО. Вартість сертифікату залежить від міста. У Київському СІЗО він коштує 12 тисяч гривень.

"Ми не розраховуємо на те, що більшість цих сертифікатів будуть реально використані ув'язненими в слідчих ізоляторах. Це радше гумористичний тролінг потенційний, для тих, хто бажає потролити когось, теперішнього чи минулого чиновника. Чи просто бізнесмена, який використовує сірі або чорні схеми уникнення від оподаткування. Тобто клієнтів може бути досить багато. Наша мета не стільки наповнити камери новими клієнтами, клієнтів і так вистачає, скільки отримати кошти у вигляді благодійної допомоги", – заявив Денис Малюська, міністр юстиції.

Нагадаємо, під час перевірки Кропивницького слідчого ізолятора зафіксували численні порушення прав в’язнів, які можна розцінити як жорстоке, неналежне або принизливе для гідності поводження. У деяких камерах стіни вологі та вкриті грибком. Більшість камер нагадують "кам’яні мішки".

 

Попередній матеріал
Для маскування блок-постів і переправ: в Україні випробували нову димову шашку вітчизняного виробництва
Наступний матеріал
Зеленський привітав українців із річницею Хрещення Київської Русі–України
Loading...