Кропивницьке СІЗО
Кропивницьке СІЗО Сайт українського омбудсмена

"Кам’яні мішки": в СІЗО Кропивницького в’язнів утримують у нелюдських умовах – омбудсман

Читайте по-русски
Камери малі та не мають вікон, унаслідок чого у в’язнів відсутній доступ до природного освітлення та свіжого повітря

Під час перевірки Кропивницького слідчого ізолятора зафіксували численні порушення прав в’язнів, які можна розцінити як жорстоке, неналежне або принизливе для гідності поводження. Про це повідомляє Офіс Омбудсмана України.

Перевіряли умови, документи та провели вибіркове опитування утримуваних осіб.

Зазначається, що більшість камер нагадують "кам’яні мішки".

"Вони не мають вікон, унаслідок чого у в’язнів відсутній доступ до природного освітлення та свіжого повітря. Не обладнані санвузлами та бачками питної води, у зв’язку з чим останні не мають доступу до питної води та можливості справляти природні потреби. Учасниками візиту було зафіксовано, що ув’язненні тримаються в зазначених приміщення понад дві години з порушенням чинного законодавства", – йдеться в повідомленні.

У деяких камерах стіни вологі та вкриті грибком.

Кропивницьке СІЗО
/
Кропивницьке СІЗО
Кропивницьке СІЗО
/
Кропивницьке СІЗО
Кропивницьке СІЗО
/
Кропивницьке СІЗО

В установі не дотримуються норми житлової площі, яка, згідно з законодавством, повинна бути не меншою за 2,5 кв. м на ув’язненого. У більшості камер загальна площа становить 6,4 кв. м, де утримувалось по четверо ув’язнених.

"Крім того, працівники установи під час відкриття дверей камер наказують ув’язненим підіймати руки вгору. Зазначені вимоги суперечать чинному законодавству та принижують гідність ув'язнених", – додали в Офісі омбудсмана.

Надання медичної допомоги в установі також здійснюється на неналежному рівні. Медична частина не укомплектована лікарем-терапевтом, лікарем-фтизіатром, у зв’язку з чим первинне медичне обстеження новоприбулих осіб здійснюється не в повному обсязі. Через відсутність забезпечення засудженим та ув’язненим не проводиться лікування зубів, а лише їх видалення. Ліки, які родичі передають в’язням, зберігаються у них у камерах і їх приймання не контролюється.

Через відсутність лікарів-фахівців та запровадження карантину заклади охорони здоров’я  відмовляються надавати вторинну медичну допомогу ув’язненим. Крім того, через відсутність умов надання стаціонарної психіатричної допомоги ув’язненні з психічними розладами утримуються з хворими на соматичні захворювання та не отримують необхідної медичної допомоги.

Також в установі виявлено порушення вимог плану протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню коронавірусу.

Попередній матеріал
Дев'ять областей України не готові до послаблення карантину
Наступний матеріал
Прокуратура РФ "перевіряє" сім’ю зниклого в Криму 3-річного сина політв’язня: Родичі ж підозрюють, що дитину викрали
Loading...

За ексголову Кіровоградської ОДА Балоня внесли заставу в 10 млн

СІЗО підвищеного комфорту: куди пішли гроші, зароблені на платних камерах у Києві – подробиці

Прокуратура заявила про затримання засудженого за держзраду ексдепутата кримського парламенту Ганиша

Псевдомінера мосту Метро відправили до психіатричної лікарні – подробиці

Справа Шеремета: Антоненко розповів, як йому влаштовували провокації в СІЗО та забороняли теплі речі

VIP-камери відкрили у слідчому ізоляторі Запоріжжя