Пропусти ветерана. У Луцьку активісти проводять акцію на підтримку людей з інвалідністю та ампутаціями. Ініціював їх ветеран, який втратив ногу через поранення. Каже: такі, як він, часто стикаються з людською байдужістю. Тому такими заходами намагається привернути увагу суспільства. То які акції організовують – бачили кореспонденти "5 каналу".
"Немає часу, треба швидше шаурму з'їсти. Хай почекає, як усі" – такі пояснення найчастіше чує у черзі у магазині чи громадських закладах, – розповідає ветеран російсько-української війни Євген Сивопляс.
"Байдужі через свої думки в голові до мене. А я стою в кінці, вони мене не пропускають", – зауважив ветеран і організатор акції.
Акція на підтримку ветеранів та цивільних з інвалідністю відбулася у центрі Луцька. Люди з плакатами стоять в імпровізованій черзі за фаст-фудом. На них – виправдання, чому не йдуть назустріч тим, кому важко ходити, і навіть стояти.
"Люди не дуже охоче хочуть поступатися чергою таким людям, як я. Це особисто мій досвід, коли я відвідую супермаркети, кінотеатр, пошту. Здебільшого, це байдужість", – наголосив Євген Сивопляс.
До флешмобу "Пропусти ветерана" долучилися півтора десятка людей різного віку. Намагалися привертати увагу лучан біля кіосків та магазинів у найбільш людних місцях.
"Потрібно бути небайдужими, потрібно таких людей помічати. Ці люди нас захищають. І ніякі відмовки, що "велика черга, мені байдуже, або іншим разом" не можуть діяти. Такі акції корисні і потрібні, щоб показати всім, що так не має бути!" – зазначила учасниця акції Людмила Секлій.
Перехожі з цікавістю спостерігають за акцією. Хтось не одразу розуміє, що відбувається, хтось – дякує за небайдужість.
"Багато є людей, яким байдуже. Дітей треба змалку вчити-пояснювати, а як виправити дорослих – не знаю. Хіба їхніх близьких торкнеться, тоді може вони задумаються", – сказала жителька Луцька Іванна.
Також ще одна містянка Любов зауважила: "Ми намагаємося зазвичай допомагати, пропускати в черзі і вчимо хлопчика, щоб також допомагав".
Захисник Євген Сивопляс – із Чернігова. У Луцьку – на реабілітації після поранення й ампутації ноги. На Волині він організував десяток акцій, в яких привертає увагу суспільства до потреб військових та цивільних з інвалідністю.
Олег Ткачук, Луцьк, "5 канал"
Читайте також сюжет: Чому складно дістати статус особи з інвалідністю внаслідок війни: історія бійця ЗСУ, який ледве вижив.
Дивіться також: у Кропивницькому військовий з інвалідністю збирає гроші для ЗСУ.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.