Керівник Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова Геннадій Друзенко в ефірі програми "ІнфоВечір" на "5 каналі" розповів, з якими проблемами зустрічаються інфіковані на коронавірус і родичі померлих від нього.
"Якщо люди хворіють на коронавірус, але не в тяжкій формі, їх не госпіталізують. В усьому світі найпевніший тест на коронавірус – це КТ (комп'ютерна томографія легень). В Україні, на жаль, з протоколу МОЗ декілька днів тому це вилучив. Всі нормальні лікарі, які ведуть пацієнтів на домашньому лікуванні, прописують КТ – щоб подивитися, що в легенях", – сказав Друзенко.
Він додав: "Ми стикнулися з проблемою, що люди, які не мають власного авто, постають перед абсолютно неприйнятною дилемою. Якщо вони в Києві, то можуть пройти пішки до лікарні 12 кілометрів туди-назад. Для хворої людини це шанс перейти з середньої тяжкості одразу в реанімацію. Вони можуть викликати таксі, не сказавши, що в них COVID-19. Або вони можуть замовити швидку у приватних лікарнях. Але боюсь, що там може бути цифра з трьома-чотирма нулями".
"Не дай Бог, людина помре від коронавірусу, з чим стикнулися наші знайомі у столиці. Їм одразу виставили рахунок за перевезення від лікарні до моргу на 23 тисячі гривень. Це 11 кілометрів. Це величезний удар по людях. Це відверте мародерство, при тому, що це питання можна вирішувати. У Чернігові можна перевезти за три з половиною тисячі", – резюмував волонтер.
Повне відео розмови дивіться за посиланням:
Нагадаємо, міський голова Києва Віталій Кличко розповів, що лікування одного хворого COVID-19 у стаціонарних умовах становить від 5 тис. до 15 тис. грн.