Лікарня в Чернівцях
Лікарня в Чернівцях 5 канал

"40 пневмоній одночасно": на Буковині через брак місць гімназію переоблаштували для хворих на COVID-19

Читайте по-русски
Для обсервації в районі підготували гуртожиток і готель

Сторижинецька лікарня обслуговує два райони, в яких мешкають 150 тис. людей. Нині тут двадцять четверо пацієнтів із COVID-19, половина з них – у тяжкому стані. Напередодні помер 80-річний чоловік із підозрою на коронавірус.

"Інфекційне відділення на 7 хворих – ми вичерпали. Перепрофілювали додатково гінекологічне відділення, ЛОР-відділення, і от уже віднині перепрофілюємо терапевтичне", – каже головний лікар Олександр Войцеховський.

Через брак місць у лікарні – у шпиталь перепрофілювали місцеву гімназію. Парти винесли – ліжка занесли.

"Це вимушена міра. Не можемо всіх тримати разом. Тих, хто має COVID і серцево-судинні та неврологічні. Аби не заражати", – розповідає головний лікар.

У лікарні Глибоцького району, який межує з Румунією, теж – повні палати. Пів шпиталю вже адаптували для прийому інфекційних хворих.

"18 років я головний лікар – не пам’ятаю, коли було 40 пневмоній одночасно в лікарні. Позавчора надійшло 8 хворих, субота – 4, щодня надходять, щодня", – каже директор Глибоцької ЦРЛ Іван Шкробанець.

Для обсервації в районі підготували гуртожиток і готель. Двотижневу ізоляцію уже пройшли семеро осіб. Проте перед великодніми святами в районі очікують напливу приїжджих з-за кордону.

"Всіх, хто перетинає кордон, відправляють в обсервацію обов’язково. Держава забезпечує відшкодування вартості проживання, для людей – безкоштовно", – повідомляє голова Глибоцької РДА Іван Веклич.

Лікарня
Лікарня 5 канал

Через велику кількість пацієнтів медикам взялися допомагати меценати та місцеві мешканці. Одноденною зарплатою поділилися бюджетники.

"Станом на зараз понад 200 тис грн. зібрали. Десь шиють маски, костюми для ПМСД. Села Чудей, Красноїльськ. Це такий позитив для району", – каже голова Сторожинецької РДА Дмитро Балінов.

Від початку епідемії на Буковині заразилися коронавірусом понад  600 місцевих мешканців, серед них 70 медиків. 13 пацієнтів померли, 21 одужав.

Анатолій Никифоряк, Максим Шварцман, "Чернівці"

Попередній матеріал
У Львові внаслідок вибуху загинув чоловік – слідчі розглядають 2 версії (доповнено)
Наступний матеріал
На які ще помилки отримають право "слуги" – "ІнфоВечір"
Loading...

Спецвипуск: Поширення COVID-19 в Україні та світі – найважливіше станом на вечір 15 квітня

Медичний вантаж у Польщу та Румунію: як Україна "Мрією" допомагає НАТО боротися з COVID-19 – відео

Депутат Новинський зустрічався з Онуфрієм за день до того, як стало відомо про його діагноз

Апарати ШВЛ українського виробництва найближчими тижнями доправлять до лікарень: подробиці

ЄС готується поступово відкривати кордони всередині Шенгенської зони

МОЗ закликає не надавати планову стоматологічну допомогу під час карантину