migrantreport.org

ЄС готується поступово відкривати кордони всередині Шенгенської зони

  Читайте по-русски
  Керівники ЄС пояснюють, що закриття кордонів вже не може бути ключовим заходом для стримування епідемії

  Євросоюз має намір поступово знімати обмеження на перетин кордонів всередині Шенгенської зони, а також для іноземних громадян, але це не буде швидким процесом. Про це йдеться у спільній пропозиції президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн та президента Європейської ради Шарля Мішеля, пише "Європейська правда".

  Керівники ЄС пояснюють, що закриття кордонів вже не може бути ключовим заходом для стримування епідемії.

  "Поширення вірусу не може бути стримане за допомогою кордонів, а дії, що вживаються в ізоляції, мають дедалі менший ефект", – констатує документ.

  "Заходи зі стримування (епідемії), а також їхнє поступове послаблення впливає не тільки на охорону здоров’я, а й також на виробничі ланцюжки та на національні та транскордонні транспортні системи, необхідні для забезпечення вільного пересування людей, товарів та послуг", – констатують президенти ЄК та Євроради.

  Тому вони вважають за необхідне взяти на озброєння "поетапний підхід до відкриття внутрішніх та зовнішніх кордонів, результатом якого має бути відновлення нормального функціонування Шенгенської зони".

  У документі нема жодних дати чи вказівок стосовно часу, однак у Брюсселі пояснюють, що швидкого відновлення Шенгену не буде. "Відкриття кордонів – це питання довготермінове", – наголосила Урсула фон дер Ляєн, представляючи в середу спільну пропозицію у прес-центрі ЄК.

  ЄС офіційно визначив три критерії для зняття карантинних обмежень, запроваджених у зв’язку з пандемією коронавірусу. Про це йдеться в "дорожній мапі" зняття обмежень для країн-членів.

  Перший, епідеміологічний критерій, передбачає істотне сповільнення поширення інфекції протягом тривалого часу: зменшення кількості нових заражень, нових госпіталізацій хворих та пацієнтів у відділення інтенсивної терапії.

  Другий критерій – спроможність системи охорони здоров’я країни: чи зможе вона впоратися з навантаженням, якщо після послаблення обмежень кількість заражень знову почне зростати.

  Третій критерій – спроможність до моніторингу, що включає також можливість широкомасштабного тестування населення для відстеження поширення вірусу, відстеження та ізоляції контактних осіб хворих, якщо виникатимуть нові спалахи.

  Нагадаємо, закриття кордонів для іноземців у ЄС погодили 18 березня 2020 року.

  Як повідомляв 5.UA, 4 мільйони євро виділить Європейський Союз українським волонтерам, які борються з коронавірусом. Кошти спрямують громадським ініціативам.

  Попередній матеріал
  Кабмін призначив нового тимчасового керівника "Укрзалізниці" – що про нього відомо
  Наступний матеріал
  Апарати ШВЛ українського виробництва найближчими тижнями доправлять до лікарень: подробиці
  Loading...

  Євросоюз виділить 4 мільйони євро українським волонтерам, які борються з коронавірусом

  Призов у Криму порушує міжнародне гуманітарне право – заява ЄС

  Кулеба розповів, які країни не підтримали пропозиції Росії в ООН щодо зняття санкцій

  Збиття Боїнга МН17: країни Євросоюзу вкотре закликали Росію співпрацювати зі слідством

  Євросоюз виділить Україні понад €190 млн на боротьбу з коронавірусом

  В ЄС засудили указ Путіна про землю в Криму