5 канал

У "Крим SOS" розповіли, чому тримали історію втечі Юрія Ільченка в секреті останні 2 місяці

Ільченко прибув з Криму у Львів ще 16 червня 2016 року

З моменту втечі Ільченка минуло вже 2 місяці. Про це розповів співзасновник "Крим SOS" Алім Алієв в ефірі "5 каналу".

"Це було 16 червня цього року. До мене зателефонували співробітники львівського офісу "Крим SOS" і сказали: "Алім, ти можеш прийти зараз в офіс, у нас тут дуже нетипова справа". Я приходжу, нічого не очікуючи, і бачу Юрія. Юрія я знав заочно, бо на нашій карті порушень прав людини в Криму випадок Юри був зазначений, більш того, проти нього застосовували тортури у в'язниці і так далі. Я побачив Юру з закривавленими руками, в поношеному одягу. І його промова була такою рваною, бо він хвилювався і був постравматичний синдром", – розповів Алієв.

Він згадує: "Я спочатку абсолютно не повірив в історію. Така історія не вкладалася в голові. Цілий вечір говорили з Юрієм, потім провели розмови з іншими правозахисниками, як далі діяти, бо для нас було найважливіше, чому ця історія оприлюднена тільки зараз – минуло вже 2 місяці – це вивезти батьків. Бо батьки похилого віку. Наша команда працювала над тим, як вивезти батьків, як Юрі допомогти облаштуватись. І на щастя, ми це зробили".

Для того, щоб тримати історію Юрія в таємниці, його вирішили називати умовно "Шоушенко" за романом Стівена Кінга ("Втеча із Шоушенка" – 5.ua). 

На запитання ведучої, чи не вплине ця історія на посилення репресій в окупованому Криму, Алієв відповів: "Очевидно…За нашим моніторингом, все більше порушень відбувається на півострові. Ми розуміємо, що окупаційна влада може будь-який привід використати проти людей, які намагаються висловлюватись, чи які вже сидять в тюрмах. Але я сподіваюсь, що люди, які знаходяться дотепер там, вони все-таки вийдуть на волю".

Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше Ільченко розповів деталі втечі з-під домашнього арешту в окупованому Криму

Попередній матеріал
У Києві заборонили купатися на чотирьох пляжах, ще на трьох – не рекомендовано
Наступний матеріал
Прокуратура: на Чернігівщині чиновники розікрали кошти, виділені на проект "Стіна"
Теги:
Loading...

"Телевізор 24 години на добу" – Ільченко розповів, в яких умовах у кримських тюрмах російські окупанти тримають політв'язнів

Ільченко: У мене в Севастополі 24 серпня 2014 року був прямий ефір про святкування Дня Незалежності

У Криму влада заводить справу на кожного, хто відмовився від російського громадянства – політв'язень Ільченко

Політв'язень-утікач Ільченко розповів, що йому провели примусову психекспертизу в окупованому Криму

Кримський політв'язень-утікач Ільченко: Я для сучасної Росії – ворог народу в третьому поколінні

5 канал - трансляція наживо