5 канал

Політв'язень Ільченко розповів деталі втечі з-під домашнього арешту в окупованому Криму

Батько чоловіка був категорично проти його втечі з півострова

У політв'язня був одягнений браслет. Від був на нозі і відслідковував рухи. Про це політв'язень Юрій Ільченко, який втік з окупованого Криму, розповів в ефірі "5 каналу".

"Мені було заборонено виходити поза межі нашої квартири. Крім того, перший тиждень за мною дуже слідкували – розставляли, наприклад, відеокамери. І перші ночі чатував співробітник Центру боротьби з екстремізмом на сходах біля квартири, де я мешкав із батьками. На деревах відеокамера, під будинком стояла машина, де сиділи співробітники ФСБ. Потім вони стали потрохи зникати, мабуть, пересвідчившись, що браслет працює. І сподівалися на нього. Я знав, що мене можуть знову арештувати кожного дня. Бо я насправді багато писав постів в Інтернеті. За Україну, проти окупації, за визволення Криму, Донбасу, тому я вирішив, що не можна гаяти часу, і треба тікати. Батько був категорично проти цього, казав, що я не зможу цього зробити, що мене заарештують і дадуть ще більше років, а може і пожиттєве ув’язнення. А навіть, якщо і дістануся кордону, кордон є замінованим і я не зможу його перетнути. Але я вирішив, що краще смерть, аніж знову потрапити до ув’язнення", – розповів Ільченко.

"І я вибіг з будинку. Коли я виходив в Криму із дому в Ахярі (це справжня назва Севастополя), я вдягнув батькову куртку, взяв мамину паличку, бо вона погано ходила після перелому. Вийшов, спочатку повільно, щоб подумали, що стара людина, потім побіг швидко, все зняв із себе і кинув недалеко від будинку. Зрізав з ноги ножем браслет і став тікати через кущі. Вийшов з браслетом, бо не знав, коли цей браслет дасть сигнал. Так я хоча б вибіг і міг вже втікати", – сказав колишній кримський політв'язень.

Для Ільченка це було складно, бо він був не надто дужий фізично після тюрми: 11 місяців до того він харчувався один раз на день максимум, він втратив 30 кг ваги (нині 15 вже повернулися), а ще він багато місяців був обмежений у рухах.

"Я пробіг через одну з балок міста, перебіг до іншого району, я знав, що мене шукатимуть, імовірно, з собаками і мені якось треба було перебити слід, тому я скористався автостопом і потім кілька разів змінював машини до того, як дістався кордону. І вже наступної ночі я перейшов кордон у тому місці, де як я гадав, прикордонники так звані, бо там насправді адміністративна межа, не чекали цього. Через хащі, через цей замінований ліс", – пояснив Ільченко.

За його словами, нині, після того, як отримав "друге життя", він хоче присвятити його боротьбі за звільнення Криму і Донбасу. "Я зроблю все, щоб і у світі почули про все те, що відбувається в Криму", – наголосив він.

Як повідомляв 5.ua, Ільченко розповів, в яких умовах у кримських тюрмах російські окупанти тримають політв'язнів

Попередній матеріал
Підозрювані у причетності до трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі вийшли під заставу
Наступний матеріал
У Києві заборонили купатися на чотирьох пляжах, ще на трьох – не рекомендовано
Теги:
Loading...

Ільченко: У мене в Севастополі 24 серпня 2014 року був прямий ефір про святкування Дня Незалежності

У Криму влада заводить справу на кожного, хто відмовився від російського громадянства – політв'язень Ільченко

Політв'язень-утікач Ільченко розповів, що йому провели примусову психекспертизу в окупованому Криму

Кримський політв'язень-утікач Ільченко: Я для сучасної Росії – ворог народу в третьому поколінні

Прес-конференція щодо резонансної втечі кримського політв’язня Юрія Ільченка на материкову Україну – відео

5 канал - трансляція наживо