5 канал

Ільченко: У мене в Севастополі 24 серпня 2014 року був прямий ефір про святкування Дня Незалежності

Політв'язню приписали заклик до здійснення терористичного акту, екстремізм і диверсію

Ільченко був заарештований окупаційною владою у Криму 2 липня 2016 року. За його словами, це сталося тому, що він із родиною відмовився приймати російське громадянство, а крім того, виступав на телебаченні. Про це політв'язень Юрій Ільченко, який втік з окупованого Криму, розповів в ефірі "5 каналу" . 

"У мене був прямий ефір 24 серпня 2014 року, коли на телебаченні була серія репортажів про те, як святкують День Незалежності у різних містах України. І оскільки люди в Севастополі не могли вже збиратися на головному майдані, ми вирішили святкувати цей день в моєму офісі. В мене у Севастополі був навчальний центр, де діти й дорослі вивчали близько 12 мов. Ось там ми і влаштували прямий ефір", – пояснив Ільченко.

За його словами, він розповідав про те, яка ситуація в Криму, як знищується все українське, та читав свої патріотичні вірші. "А наступного 25 серпня до мене вже прийшли співробітники як ФСБ, так і ЦПЕ (Центру протидії екстремізму). Почали питати, чому я не брав російський паспорт, як я ставлюся до Путіна. На що я відверто відповів, що ставлюся негативно. Тоді я ще, мабуть, не розумів, наскільки будуть поганими ці наслідки… Я думав, що мене можуть депортувати з Криму, але я не думав, що мені буде загрожувати такий великий термін ув'язнення, як мені обіцяли  у перший день арешту. Казали, що 20 років вже мої в Магадані", – розповів чоловік.

З його слів, заарештований він був за 282 статті КК Росії "за ніби розпалювання міжнаціональної ворожнечі, екстремістські висловлювання".

"Потім, коли я вже був в ув’язненні, мені дописали ще 280 ст. – це заклик до здійснення терористичного акту, диверсія – це коли я в Інтернеті закликав до повної блокади Криму, щоб припинити постачання води, електрики, їжі. Я казав, що ми, патріоти України, кримчани, можемо трохи перетерпіти, головне, щоб Крим був наш, український, щоб був звільнений. А якщо український, то і кримськотатарський, бо ми – це два народи, які найбільш постраждали від радянської влади", – наголосив Ільченко. 

Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше Ільченко заявив, що для сучасної Росії він ворог народу в третьому поколінні

Попередній матеріал
НБУ підозрює клієнтів 41 банку в махінаціях
Наступний матеріал
Як зустрічають героя: Срібний олімпійський призер Сергій Куліш прибув у "Бориспіль"
Теги:
Loading...

Ільченко: У мене в Севастополі 24 серпня 2014 року був прямий ефір про святкування Дня Незалежності

У Криму влада заводить справу на кожного, хто відмовився від російського громадянства – політв'язень Ільченко

Політв'язень-утікач Ільченко розповів, що йому провели примусову психекспертизу в окупованому Криму

Кримський політв'язень-утікач Ільченко: Я для сучасної Росії – ворог народу в третьому поколінні