Вибори ректора
Вибори ректора 5 канал

У КНУ імені Т.Г. Шевченка у другому турі обирають ректора: хто претендує і чого очікують виборці

Читайте по-русски
Узяти участь у голосуванні могли майже 4 тисячі виборців. 80% із них – це викладачі та наукові співробітники університету

Ректора Національного університету Шевченка обиратимуть у другому турі, бо напередодні під час голосування жоден із кандидатів не набрав понад 50% голосів. За крісло ректора змагаються 10 претендентів.

У трійці лідерів найбільше проголосували за Володимира Бугрова. Це проректор із науково-педагогічної роботи університету. Другий – учений-геофізик, декан геологічного факультету Сергій Вижва. На третьому місці – Андрій Вітренко. Він теж працює в навчальному закладі, але водночас є заступником міністра освіти і науки.

У різних корпусах університету діяли 6 дільниць. Узяти участь у голосуванні могли майже 4 тисячі виборців. 80% із них – це викладачі та наукові співробітники університету. Голосували і студенти, але не всі. Вони призначають виборників, тобто своїх представників, які й віддадуть голоси за кандидатів.

Нинішній виконувач обов'язків керівника закладу участі у виборах не бере. Леонід Губерський очолював університет із 2008 року. За цей час кілька разів потрапляв у скандали, зокрема, його звинувачували в корупції. Також був одним із підписантів так званого "листа десятьох" – від представників інтелігенції на підтримку політики тодішнього президента Віктора Януковича. Від нового ректора і студенти, і викладачі очікують насамперед чесності і професійності.

"Перш за все хотілося б бачити не терпимість до корупції різних підковерних схем, потім аби він чітко розумів, що ми маємо рухатися в сторону тієї системи, яка існує в Європі", – вважає виборець Олексій Яковенко.

"Мені здається, що ректором має бути людина, яка дійсно зможе повністю гарно керувати процесом, і це має бути людина достойна", – переконана виборчиня Яна Чайка.

"Напрямки біологічних досліджень я вважаю, що треба в першу чергу розвивати. Звісно, що й інші напрямки, але, зокрема, напрямок такий, як вірусологія, особливо на сьогодні це пріоритет № 1. І будемо вважати, що ректор цьому приділить особливу увагу", – каже Галина Рудік.

Попередній матеріал
Степанов запевняє, що ліжок і кисню для хворих на коронавірус вистачає
Наступний матеріал
Засідання Апеляційного суду щодо націоналізації "ПриватБанку" відклали до грудня
Loading...

"Освіта без політики": студенти КНУ ім. Шевченка обурилися через з'їзд "слуг" на території університету

Студенти КНУ хочуть позбавити Лукашенка докторського ступеня вишу

До університету Шевченка прийшли з обшуками (оновлено)