Акція студентів
Акція студентів "5 канал" / Марія Писаренко

Сотня студентів КНУ ім. Шевченка влаштувала мітинг через з'їзд "слуг народу" – що відповіли в партії

Читайте по-русски
До мітингувальників ніхто з керівництва вишу не вийшов, після акції студенти розійшлися на навчання

Акцію "Освіта без політики" влаштували студенти біля Національного університету імені Тараса Шевченка. Майже сотня студентів прийшла до стін головного корпусу вишу через проведену напередодні на його території партійну конференцію "Слуги народу".

Присутні засудили дії адміністрації університету Шевченка та вважають, що дозвіл проводити на його території політичний захід порушує закон "Про вищу освіту" і статут університету. Законодавство, нагадали учасники акції, забороняє в закладах освіти політичну агітацію.

Студенти вимагали усунути ректора Леоніда Губерського на час проведення розслідування цього інциденту, а від адміністрації – гарантій про відсутність переслідувань за публічно висловлену думку.

Також вважають, що Міністерство освіти має відреагувати на ці порушення. До мітингувальників ніхто з керівництва вишу не вийшов, після акції студенти розійшлися на навчання.

Звинувачення в порушеннях – безпідставні. А партійний з'їзд "Слуги народу" провели з дотриманням законодавства. Так відреагували в партії на протести студентів, які обурені політичним зібранням на території червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка в неділю. До того ж у партії переконували, що агітація здобувачів вищої освіти під час учорашнього зібрання не відбувалася.

"Захід відбувся на частині відкритої території вишу вихідного дня, коли не здійснюється освітній процес, за відсутності викладачів і студентів. [...] До речі, ми вважаємо, що внутрішній дворик червоного корпусу КНУ має бути публічно доступним, оскільки є частиною історії та культури Києва. Тому "Слуга народу" виступить з ініціативою, щоби ворота дворика були відчинені для всіх охочих принаймні у денний час", – заявили в партії.

Попередній матеріал
Кондратюк розповів, хто стане першим гостем його нової програми на "5-му каналі"
Наступний матеріал
Понад 50 затриманих: в Одесі Нацкорпус намагався заблокувати зустріч руху "Патріоти – за життя"
Loading...