Національний університет ім. Т.Г. Шевченка
Національний університет ім. Т.Г. Шевченка 5 канал / Час. Підсумки тижня

"Слуга народу" використовує ВНЗ у політичних цілях, а це є порушенням закону – КВУ

  Читайте по-русски
  КВУ закликає "слуг" поважати закон "Про освіту" і не втручатися в діяльність ВНЗ

  Комітет виборців України закликає "Слугу народу" поважати незалежність вищих навчальних закладів, не втручатися в їхню діяльність і не використовувати ВНЗ із політичною метою. Відповідне звернення КВУ оприлюднив у Facebook.

  Сказано, зокрема, що за оцінкою КВУ, проведення 20 вересня висування кандидатів від "Слуги народу" на подвір'ї головного корпусу КНУ ім. Т. Шевченка є використанням бренду ВНЗ в політичних цілях, що не відповідає принципам закону "Про освіту".

  "Відповідно до ст. 6 Закону "Про освіту" одним із принципів освітньої діяльності є невтручання політичних партій в освітній процес. Згідно із ч. 3 ст. 31 політичні партії (об'єднання), їх члени, депутати (кандидати в депутати) не мають права провадити свою діяльність у закладах освіти, зокрема створювати власні осередки чи в будь-який інший спосіб втручатися в їхню освітню діяльність", – нагадують у КВУ.

  Агітаційні заходи провладної партії в державних ВНЗ можуть бути проявом використання адміністративного ресурсу, пояснюють у КВУ.

  "Оскільки державні ВНЗ є залежними від об'ємів бюджетного фінансування та рішень органів влади, їх керівництво фактично може бути змушене йти на співпрацю із провладними політичними партіями, незважаючи на положення чинного законодавства", – зазначають в організації.

  КВУ закликає політичну партію "Слуга народу" поважати принципи, закладені в Законі "Про освіту", та не втручатися в діяльність ВНЗ і не використовувати репутацію університету в політичних цілях.

  Нагадаємо, 21 вересня зранку студенти КНУ ім. Шевченка зібралися на акцію протесту через з'їзд "слуг" на території університету.

  Попередній матеріал
  Після жорстоких затримань у Бресті Nexta опублікувало особисті дані понад тисячі силовиків
  Наступний матеріал
  Українські політики роблять хайп на екотемі, відволікаючи увагу від дійсно важливих проблем – WWF-Україна
  Loading...