Прощання з Левком Лук'яненком у Клубі Кабміну
Прощання з Левком Лук'яненком у Клубі Кабміну Урядовий портал

У Клубі Кабміну прощаються з Героєм України, дисидентом Левком Лук'яненком – включення

Уже кілька годин поспіль черга із бажаючих потрапити до приміщення не зменшується. Журналісти зустріли і співкамерника легендарного дисидента – згадав як сиділи разом

Українці прощаються з одним із батьків української незалежності Левком Григоровичем Лук'яненком. Останню шану Герою України віддають у Клубі Кабміну. Там перебуває і кореспондент "5 каналу" Ірина Герасимова.

24-го серпня цього року Левкові Лук'яненку могло виповнитися 90 років, однак свого ювілею він так і не дочекався. Після інсульту в лікарні "Феофанія" – помер 7-го липня.

Вчора із ним прощалися і проводжали в останню путь у рідному селі, а сьогодні в центрі Києва всі охочі можуть прийти віддати останню шану видатному українцеві. О 10-й ранку до Клубу Кабміну привезли тіло Лук'яненка і вже яку годину поспіль черга до приміщення не зменшується. Люди несуть квіти, цитують його твори, згадують його слова.

Журналісти зустріли і співкамерника легендарного дисидента. Нагадаємо, Левко Лук'яненко провів 26 років життя в ув'язненні через свою громадянську позицію, бо був переконаний, що Україна має бути незалежною.

"Сиділи разом роки два зі своїх 14. То я вам скажу, що кращого співкамерника знайти важко. Тому що простір обмежений і мимоволі виникають якісь напруження. Тому радіо ввімкнути треба, а іншому кватирку відчинити-зачинити. Левко мав величезний досвід спілкування із співв'язнями, з ним ніколи не виникало конфліктів. Він був дуже терпимий", – згадує Василь Овсієнко.

Провести Героя в останню путь прийшло і чимало політиків – як чинних, так і колишніх. Кореспонденти помітили і колишніх голів Верховної Ради, і чинного керівника парламенту, колишнього і чинного прем'єр-міністрів, інших урядовців. Усі кажуть, що Левко Лук'яненко є для них яскравим прикладом для наслідування і обіцяють продовжувати розпочату ним боротьбу за українську незалежність.

Чимало серед присутніх і товаришів, друзів по перу Левка Лук'яненка. Вони згадують, як він писав Акт проголошення незалежності України, як писав свій 13-томник – його через хворобу так і не встиг видати. Однак сім'я обіцяє, що українці таки побачать і зможуть прочитати його твори.

Відспівуватимуть видатного українця у Володимирському соборі, а поховають на Байковому кладовищі.

Більше подробиці – дивіться у відео.

Попередній матеріал
Встигнути до канікул: фракції ВР домовилися розглянути питання оновлення складу ЦВК
Наступний матеріал
У ФФУ вирішили компенсувати штраф Вукоєвичу і запропонувати йому посаду
Loading...