Загиблий боєць АТО Василь Сліпак
Загиблий боєць АТО Василь Сліпак radiosvoboda.org

"Міф", якого неможливо забути: як у Києві вшановували пам'ять Василя Сліпака

У вечір пам'яті розпочинається другий міжнародний музичний марафон на честь Василя Сліпака

Вечір пам'яті Василя Сліпака відбувся у столиці. Два роки тому, 29 червня, життя відомого оперного співака, який спочатку був волонтером, а потім пішов боронити Україну забрала снайперська куля терористів. Про вечір пам'яті співака більше деталей знає кореспондент "5 каналу" Євгенія Китаїва.

На сцені – велике фото задумливого Василя Сліпака. Відомого українського вокаліста із унікальним голосом згадують рідні та друзі у день його загибелі. На сцені – артисти з України, Франції та Сполучених Штатів. Всі особисто знали Василя і працювали з ним.

У Києві відбувся вечір пам'яті Василя Сліпака
У Києві відбувся вечір пам'яті Василя Сліпака5 канал

У вечір пам'яті розпочинається і другий міжнародний музичний марафон на честь Василя Сліпака – стартує в Києві і продовжиться у Львові, звідки Василь родом. Для вшанування героя артисти обирають твір "Маленька урочиста меса". Кажуть, саме він відображає перемогу надії та добра.

Дмитро Кацал, керівник чоловічого хору капели "Дударик", каже: "З великим натхненням, бо це є віртуозний, унікальний, один з унікальних творів, дуже красива музика, це зріла музика, Руссіні нам тут дуже й дуже підійшов. Василь виконував цей твір і одна з причин, чому ми співаємо його, зокрема, ця. На сцені сьогодні будуть одні друзі Василеві. Я – з 11 років, хто з яких періодів, солісти в останню каденцію Василеву з ним пропрацювали по цілому світі".

Все дійство відбулося у великому залі столичної консерваторії який і носить ім’я Василя Сліпака.

В.о. ректора Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського Максим Тимошенко, так згадує про загиблого: "Дійсно був велика особистість і великий патріот держави і людина яка, на жаль так рано пішла з життя, але ми пам'ятаємо і дійсно мистецтвом хочемо донести пам'ять про нього. Тому, власне, ми пишаємось, що зал, великий зал, носить ім'я великого патріота України".

До львівської хорової школи "Дударик" Василя привів ще у дитинстві старший брат Орест. Нині він один з організаторів музичного марафону.

"Василь дуже хотів, щоб ця країна мінялася. І головний месидж – щоб кожна людина в цій країні
зрозуміла, що якщо не починати з себе, а на когось сподіватись, то нічого не буде. Тобто ми всі повинні починати мінятися, починати мінятися. Кожен з нас в своїй сім'ї, зі своїми близькими, друзями, на роботі, на вулиці – тоді буде все добре", – сказав брат загиблого співака.

Василь почав їздити на фронт з весни 2014-го. Спочатку як волонтер, потім пішов добровольцем. 29 червня 2016-го виконуючи бойове завдання, як кулеметник, загинув у бою від ворожої снайперської
кулі. Рідні та друзі до останнього не знали, що Василь захищає країну зі зброєю у руках.

"Із друзів знали буквально поодинокі. Це його двоюрідний брат знав, що він воює, а всі решта, так як і я, знали, що він возить туди гуманітарну допомогу, довідується що потрібно хлопцям. Тобто ми дуже мали мало інформації насправді, що він реально зі зброєю там", – говорить керівник чоловічого хору капели "Дударик".

Побратими на фронті називали його "Міф" – від Мефістофеля – однієї з улюблених оперних ролей
Василя. Друзі пригадують, навіть на війні він залишався митцем.

Євгенія Китаїва, Руслан Альмухамедов, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Боронять ціною життя": у Києві відкрили мультимедіа мартиролог загиблих воїнів – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони – відео
Наступний матеріал
У Кремль надійшло два прохання про помилування Сенцова – адвокат
Loading...

Смертельна куля снайпера: Кропивницький попрощався зі старшим солдатом ЗСУ

У Хмельницькому попрощалися з бійцем 72-ї бригади Сергієм Остапчуком

"Був одним із найкращих": у Києві встановили пам'ятну дошку першому кіборгові Максиму Шаповалу

"Оперний подарунок": у Києві заспівають чотири зірки світового масштабу

Європейське наметове містечко та закордонні гурти: що обіцяють організатори рок-фестивалю "Дунайська Січ-2018"

"Голову не можна підвести, вбивають миттєво": репортаж із позицій 24-ї ОМБр