Правопис
Правопис from-ua.com

У Кабміні заявляють, що новий український правопис не скасують до цьогорічного ЗНО – подробиці

  Читайте по-русски
  Школярі теж можуть спокійно продовжувати вчити український правопис, наголосили в Мін'юсті

  Глава Міністерства юстиції Денис Малюська запевняє, що новий український правопис, рішення про який Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним, діятиме щонайменше до кінця цьогорічного Зовнішнього незалежного оцінювання. Про це міністр повідомив на своїй сторінці у Facebook.

  "Це рішення (суду – ред.) не набрало законної сили і не набере найближчим часом, оскільки ми подамо на нього апеляційну скаргу. До закінчення розгляду нашої апеляції постанова Кабміну залишатиметься чинною, тобто український правопис, затверджений у 2019 році, залишається чинним", – написав Малюська.

  За його словами, це означає, що учні можуть спокійно продовжувати вчити український правопис, затверджений у 2019 році, та готуватись за ним до цьогорічного ЗНО.

  "Враховуючи стандартну тривалість судового розгляду в умовах пандемії, ми не очікуємо яких-небудь сюрпризів щодо правопису до закінчення ЗНО, тому щонайменше до цьогорічного ЗНО зміни правил правопису не відбудеться", – повідомив Малюська.

  Він також наголосив, що міністерство досі не отримало судового рішення ОАСК, тому не знає аргументації суду. Проте посадовець вважає, що постанову хочуть скасувати через порушення Кабміном у травні 2019 року процедури під час її ухвалення.

  Малюська пояснює, що закон, який надавав право уряду ухвалювати постанову, визнали неконституційним.

  Тому, на його думку, навіть при скасуванні нового українського правопису шанси на його повернення залишатимуться – його спробують перезатвердити рішенням Нацкомісії зі стандартів державної мови.

  Довідка. Нову редакцію "Українського правопису" було опубліковано на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук 3 червня 2019 року – відтоді її рекомендовано застосовувати в усній мові та письмі. Згідно з новаціями, нормою стало говорити й писати "проєкт" і "траєкторія", проте "Афіни" могли вживатися на рівних із "Атенами", так само як "Марфа" і "Марта". Серед іншого, українцям розширили можливість вживання фемінітивів, а також змусили писати без дефісу такі слова, як "експрезидент" та "віцепрем'єр". 

  Як повідомляв 5.UA, останню редакцію українського правопису скасував Окружний адміністративний суд Києва. Феміда обґрунтовує своє рішення тим, що під час затвердження нового правопису Кабмін вийшов за межі своєї компетенції та порушив порядок ухвалення законів.

  Попередній матеріал
  У деяких областях України планують послабити карантинні обмеження
  Наступний матеріал
  Акторка серіалу Зеленського у складі робочої групи МОЗ просувала власну компанію для закупівель – ЗМІ
  Loading...