Строковики
Строковики hromadske.ua

У Генштабі ЗСУ закликали не поширювати чуток про призов строковиків

  Читайте по-русски
  Чутки з соцмереж про зміну строків проходження служби неправдиві, наголосили в Генштабі

  Генеральний штаб Збройних сил України закликав громадян не поширювати неправдиві чутки про зміну строків проходження строкової військової служби і ретельно перевіряти інформацію на тлі інформаційних маніпуляцій Росії. Про це Генштаб ЗСУ повідомив у Facebook.

  "Інформація, яка поширюється в соціальних мережах щодо начебто зміни строків проходження строкової військової служби, не відповідає дійсності. Наполегливо рекомендуємо не користуватися непідтвердженою інформацією, не поширювати чуток та ретельно перевіряти дані, які безпосередньо стосуються Збройних сил України", – зазначили в Генштабі.

  Командування Збройних сил також закликало громадян перевіряти інформацію на офіційних військових ресурсах.

  "Враховуючи інформаційні маніпуляції з боку Російської Федерації, спрямовані на створення у медіапросторі негативного іміджу України в цілому та її Збройних сил зокрема, закликаємо користуватися лише перевіреною інформацію, яку ви завжди можете знайти на офіційних сторінках в соціальних мережах ЗС України, Генерального штабу, органів військового управління, на сайті Збройних сил та Міністерства оборони України", – додали в Генштабі.

  Також у Головному управлінні персоналу ГШ ЗСУ роз'яснили, що відповідно до статті 15 закону "Про військовий обов’язок і військову службу", на строкову військову службу призивають чоловіків віком від 18 до 27 років, якщо вони придатні для служби за станом здоров'я і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

  Стаття 23 закону встановлює такі строки військової служби для строковиків:

  • для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в Збройних силах України та інших військових формуваннях, – до 18 місяців;
  • для осіб, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти "магістр", – до 12 місяців.

  У Генштабі пояснили, що строк проходження служби залежить від наявності відповідного ступеня вищої освіти (магістр), а не від самого факту отримання вищої освіти.

  "На даний час військовослужбовці строкової військової служби в Збройних силах України залучаються в першу чергу для забезпечення життєдіяльності військових частин в пунктах постійної дислокації (крім тих, які дислокуються в Донецькій та Луганській областях). Як і раніше, військовослужбовці строкової військової служби ЗСУ до виконання бойових завдань в районі проведення Операції Об’єднаних сил не залучаються", – зазначили в Генштабі.

  Як повідомляв 5.UA, 31 березня 2021 року Хомчак заявив, що російські війська з різних регіонів стягуються до кордонів України під приводом підтримки бойової готовності та підготовки до навчань, "здійснюючи поступове нарощування військ біля державного кордону України". Він також звинуватив Москву в проведенні "агресивної політики" щодо Києва.

  Росія тим часом відмовилася пояснювати причини нарощення кількості своїх військ уздовж українського кордону – і цим порушила вимоги Віденського документа ОБСЄ про заходи зміцнення довіри та безпеки. З такою заявою виступило МЗС України. 

  Своєю чергою ОБСЄ засудила концентрацію російських військ біля кордону з Україною та вимагає пояснень. А в ЄС закликали посилити санкції проти Росії в разі подальшої ескалації на кордоні України. G7 теж закликали РФ негайно припинити свої провокації.

  Попередній матеріал
  На Івано-Франківщині зіпсували майже 500 доз вакцини від коронавірусу Covishield
  Наступний матеріал
  У Харкові через брак медиків не можуть розгорнути додаткові місця для COVID-хворих
  Loading...