Без тенденції до стрімкого зниження. Майже 7 тисяч нових недужих на коронавірус виявили в Україні станом на ранок понеділка. Водночас відсьогодні в Україні запрацював новий поділ на карантинні зони. У "червоній" – із найжорстокішими обмеженнями – опинились 11 обласних центрів. Як живуть та чи дотримуються карантину в містах? Дивіться в огляді кореспондентів "5 каналу" з Хмельницького та Харкова.
Одне з міст-лідерів за захворюваністю на коронавірус – Харків – нині у "червоній" зон. На невеличкому ринку Олександр із власним товаром. Каже, що з покупцями намагається дотримуватися дистанції.
10-річний Максим добре знає правила безпеки. Хлопчик каже – чітко дотримується їх як на вулиці, так і в школі.
"Я завжди у транспортах та магазинах одягаю маску, тому що без неї можна дуже легко захворіти", – каже Максим Крівушенко.
А от його мати сподівається, що хворих дітей батьки не пускають в школу.
Від сьогодні харківські школи поновили роботу після осінніх канікул. До класів попри "червону" зону пішли всі. Та у міському Департаменті освіти кажуть – у навчальних закладах мали скоригувати розклад занять.
"З завтрашнього дня початкова школа продовжить навчатися в стаціонарному режимі. Старша школа переходить на дистанційне навчання", – зазначає директорка Департаменту освіти Харківської міськради Ольга Деменко.
Лише за останню добу в Харкові на COVID-19 захворіли більше восьми сотень людей. Цього тижня у місті планують відкрити дві лікарні, які належать Залізниці. Медики кажуть, нових місць катастрофічно не вистачає, як і карет швидкої.
"З цього місяця ми добавимо ще 5 бригад. Їх на разі буде 38. Але якщо не відкриють залізничні лікарні, то насправді нам не вистачить, хворі просто будуть у нас в автівках, замість лікуватися", – пояснив директор Центру екстреної медицини та медицини катастроф Віктор Забашта.
У місті ж обіцяють – посилять нагляд за використанням масок у транспорті й режимом роботи кафе і ресторанів. Зачинятися вони мають о 20:00.
У "червоній" зоні від сьогодні опинились і Хмельницький та 12 районів області. Проте карантинні обмеження на Хмельниччині запровадили всюди різні. Чи працюватимуть громадський транспорт і заклади харчування – визначали окремо для кожного населеного пункта.
"Враховуючи зайнятість ліжко-місць, враховуючи, як зростала кількість осіб, які захворіли на COVID-19 за попередній період, і враховуючи те, якою є дисципліна – дотримання протикарантинних заходів на тій чи іншій території", – пояснює чільник Хмельницької ОДА Дмитро Габінет.
У самому Хмельницькому – транспорт працює без змін, а от заклади харчування – мають зачинятись уже о восьмій вечора.
Містяни тим часом радіють, що посилений карантин хоч і запровадили, але масових обмежень, як навесні, немає.
За дотриманням карантину в області наглядатимуть три десятки спеціально створених рейдових груп із представників поліції, Держпродспоживслужби та представників оперативних штабів.
Лідія Пугач, Ксенія Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко "5 канал"