Шукали Patriot, але поки не знайшли. У Брюсселі завершилася зустріч у форматі Rammstein. Що Іспанія та Польща кажуть про можливість передання комплексів ППО? І скільки вже Patriot віддала Україні Німеччина? Про захист українського неба і про оцінку перспектив російського наступу від Пентагону. Де на Бєлгородщині знову прилетіли HIMARS? І як бійці "Азову" реагують на дозвіл використовувати американське озброєння? Про все це в огляді 841-го дня Великої війни – матеріал Олексія Пасака.
Patriot є, але треба й самим. Вже кілька місяців союзники України активно шукають нові системи ППО, але істотного прориву – досі немає. Міністр оборони США спростовує заяви видання New York Times. У ЗМІ писали про можливість перекидання американського Patriot – із Польщі до України. Незгоду з такою схемою висловили й у Варшаві. "Польські Patriot – захищають польське небо", – заявив заступник тамтешнього міністра оборони. Без гарних новин і від Іспанії. Прем’єр-міністр країни наголосив, що не забиратимуть Patriot, раніше переданий Туреччині. Але партнери України продовжують пошук. В Німеччині нагадують, що передали Україні чверть від усіх систем Patriot, які вони мають.
"Сподіваюся, що Україна незабаром отримає більше систем протиповітряної оборони. Німеччина може запропонувати три системи (Patriot) – це чверть наших можливостей. Інші повинні передати хоча б по одній. Ми продовжуємо працювати над цим. Як ви знаєте, це не обов'язково мають бути Patriot, це можуть бути й інші системи", – заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
Про шляхи посилення України – союзники говорили вже на 23-му засіданні у форматі Rammstein. Цього разу – з новим учасником. До оборонного клубу вперше долучилася Аргентина. Міністр оборони США Ллойд Остін наголосив: нині в російсько-українській війні – критичний момент. Але партнери шукатимуть підтримку і надаватимуть допомогу і надалі. Без змін та пауз. А ще у США оцінюють перспективи російського наступу, який розпочався місяць тому з прориву на Харківщині.
"Що я бачу – то це уповільнення наступу росіян і стабілізацію на цій ділянці фронту. Я думаю, що в майбутньому ми спостерігатимемо певні успіхи і деякі поступки. Але знову ж таки, кілька тижнів тому було багато побоювань, що ми побачимо значний прорив з боку росії. Я не думаю, що його варто чекати. Українці зробили багато для зміцнення своїх оборонних позицій і добре використовують зброю та боєприпаси, які їм надають. Ця допомога продовжуватиме надходити. Українці також роблять усе можливе, щоб мобілізувати і навчити ще більше людей. На мою думку, ця комбінація істотно вплине на розвиток подій на полі бою. Але, щоб усе склалося, потрібен час", – зазначив міністр оборони США Ллойд Остін.
Ворожий наступ загальмував через дозвіл союзників бити по російській території. У цьому переконані у Пентагоні. Ворожі пропагандисти знову заявляють про прильоти HIMARS. Буцімто атака сталася ще 11 червня поблизу селища Борисівка. Тамтешня влада тоді заявляла про займання сухої трави. Утім, разом із травою, вочевидь, згоріло близько десятка окупантів і їхня техніка.
Баланс справедливості. У ворога поменшає техніки, а в когось з українських захисників – вона з’явиться вперше. Йдеться про озброєння від США, яке тепер зможуть отримувати бійці бригади "Азов". Захисники відреагували на рішення Білого дому, оголошене напередодні. Кажуть, раніше доводилося воювати винятково радянською чи трофейною зброєю. Але тепер очікують не лише її.
Олексій Пасак, "5 канал"
Читайте також: партизани ослабили систему ППО московської області – фото знищеної станції супутникового зв'язку. Зауважується, що така техніка забезпечує зв'язок у стратегічній та оперативній ланках управління армії рф.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.