Про таке в ефірі "5 каналу" полковник, начальник управління цивільно-військового співробітництва ЗСУ Олексій Ноздрачов.
Він сказав, що під час бойових дій в районі Іловайська Донецької області 24-29 серпня 2014 року загинуло більше як дві сотні росіян. "Це за період серпня 2014 року. Я не думаю, що можна встановити точну кількість загиблих з боку РФ. Треба розуміти, що до цього там знаходились військовослужбовці, які очолювали різні проросійські підрозділи. Аналітичну роботу проводили українські розвідувальні підрозділи або розвідувальні органи України. Аналізували інформацію з багатьох джерел, зокрема аналіз страхових виплат, які відбувалися загиблим військовослужбовцям РФ за цей період. Тобто я думаю, це така узагальнена цифра, яка надає нам картинку кількості загиблих і поранених за серпень 2014 року з боку регулярних військ збройних сил РФ", – сказав Ноздрачов.
На запитання, яким чином ці люди були поховані, військовий сказав: "На жаль, у мене немає інформації щодо поховання. Все, що ми бачимо – це з ресурсів, соцмереж. Якщо пам'ятаєте, з 2014 року працював російський проект "Груз-200 с Украины в Россию". Очолювала цей проект громадський діяч Васильєва, яка за результатми своєї діяльності змушена була втекти до Фінляндії і цей проект там місяць тому закінчився. Але така робота велася громадськістю, волонтерами з РФ. Вони вживали заходів щодо пошуку тіл загиблих, вшануванню, можливо, часткового загиблих військових РФ. Але, якщо пам'ятаєте в РФ законодавчо було заборонено висвітлення загиблих або поранених військовослужбовців РФ, тому, думаю, минуть роки перш ніж ми знайдемо підтвердження де, коли і як відбувалося їх поховання".
Що Ногздрачов розповів про саму Іловайську трагедію та про те, як рахували втрати в цій трагедії в лавах ЗСУ, дивіться у повному відео інтерв'ю:
Як повідомляв 5.UA, упродовж чотирьох років тривають дискусії та ведеться слідство щодо цієї трагедії. Дані про втрати різняться й до сьогодні. 14 серпня цього року свої висновки оприлюднила і Генпрокуратура: 366 українських воїнів загинуло, 429 – зазнали поранення різного ступеня тяжкості, 300 – потрапили у полон.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Роковини Іловайської трагедії: у Києві під посольство РФ принесли сотні хрестів із фотографіями






