business.ua

Житло винятково для переселенців спричинить соціальний вибух серед громадян – Тука

  Через нове житло тільки для переселенців можливий соціальний вибух, а міжнародні донори взагалі не розуміють, навіщо його будувати

  Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука на прес-конференції розповів про проблеми роботи зі світовими організаціями та небезпеку соціального вибуху серед громадян через будівництво житла виключно для переселенців, передає "Укрінформ".

  "Коли я ще працював головою Луганської військово-цивільної адміністрації, я запропонував за рахунок обласного бюджету побудувати дві 9-поверхівки для переселенців... Як тільки я про це заявив, наступного дня в мене в кабінеті були делегації афганців, чорнобильців, інвалідів, мами-героїні тощо, бо ні для кого не секрет, що існують величезні черги навіть серед позачерговиків. І якщо почати будувати житло виключно для переселенців, то це спричинить соціальний вибух у тих громадах, які приймають переселенців", – розповів він.

  Урядовець вважає, що необхідно 25% соціального житла треба віддавати позачерговикам, а 75% – переселенцям. За словами службовця, незабаром в Україні можуть запустити програму пільгового кредитування житла для переселенців.

  Також, Тука розповів про проблеми нерозуміння серйозності ситуації донбаських переселенців з боку світових організацій і міжнародних фондів: "Коли ми починаємо розмову з будь-якими світовими організаціями та міжнародними фондами, поки що ми не відчуваємо розуміння того, що ця проблема вимушених переселенців може розтягнутися на досить довгий час". Він також пояснив, що міжнародні партнери думають, що "навіщо витрачати гроші на будівництво житла, якщо у короткостроковій перспективі люди повернуться назад".

  Заступник наголосив, що наразі є два можливі напрямки вирішення питання: шукати партнерів, які погодяться взяти на себе погашення відсотків за кредитами, тобто надавати людям безвідсоткові кредити, або шукати донорів, які згодні фінансувати будівництво. "По першому шляху є певні зрушення, а по другому зараз ситуація на межі тупика", – підсумував посадовець.

  Нагадаємо, одеські волонтери відкрили новий центр допомоги переселенцям з Донбасу.

  Попередній матеріал
  Кабмін забрав "Нафтогаз" у своє управління
  Наступний матеріал
  У разі дотримання перемир'я сили ЗСУ і ОРДЛО будуть розведені на трьох напрямках в зоні АТО протягом 13 днів – Лисенко

  Тука розповів про відповідальність, яка чекає учасників нелегітимних виборів у Криму

  Тука розповів, скільки бойовики заробляють на в'язнях щомісяця

  План деокупації Донбасу: Тука назвав три головні напрямки

  Міністерство з питань окупованих територій попросить знизити тарифи за комірне для переселенців – Тука

  Одеські волонтери відкрили новий центр допомоги переселенцям з Донбасу

  У Маріуполі поліцейські-переселенці, які зберегли вірність присязі, отримали квартири