План деокупації Донбасу: Тука назвав три головні напрямки

Кабінет міністрів схвалив "Концепцію державної цільової програми відновлення та розвитку миру в східних регіонах України". Відповідне рішення було прийняте на засіданні уряду в середу, 31 серпня

Документ презентував міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш. За його словами, в розробці брали участь близько 150 різних міжнародних організацій.

У програмі Концепції йдеться про розвиток лише контрольованих урядом п'яти областей східної України, які безпосередньо відчувають на собі наслідки військового конфлікту, зокрема через прийняття великої кількості переселенців. А серед заходів – відбудова пошкоджених інфраструктурних об'єктів та інтегрування переселенців у місцеві громади. Багато таких проектів вже реалізуються за рахунок міжнародних донорів.

Про це в ефірі "5 каналу" повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука.

"Перші кроки вже робляться цілою низкою відомств і міністерств, не чекаючи офіційного затвердження. Наприклад, Міністерство юстиції – разом з нами були певні кроки зроблені для того, щоб надати можливість людям, перш за все вимушеним переселенцям, доступу до юридичних послуг. Це зроблено вже. Якщо взяти Мінсоцполітики, погодьтеся, що за останні три місяці досить великі зміни відбулися – це і запровадження електронного обліку, і поновлення соціальних виплат. Тобто багато дуже відомств рухалися згідно цього плану, не чекаючи офіційного затвердження. Вже щось робиться", – сказав він.

Також Тука повідомив, що згідно з Концепцією, повертати Донбас пропонують за рахунок: відновлення критичної інфраструктури, соцпослуг, відновлення економіки, відновлення кредитування малого і середнього бізнесу, створення самодостатніх громад, повернення довіри між людьми, психологічної підтримки населення.

"Якщо взяти досить так грубо, то цей план передбачає три головні напрямки – відновлення зруйнованої інфраструктури, коли кажемо про інфраструктуру, маємо на увазі не тільки дороги, мережі електроживлення, газопостачання, водопостачання, в тому числі треба казати і про зруйновані лікарні, про зруйновані школи, дитячі садочки – це все підлягає оновленню. Другий досить великий і дуже важливий напрямок – це відновлення зруйнованих бізнесових зв'язків, бізнесових стосунків. Адже величезна кількість підприємств, які розташовані на окупованій території, або припинили свою діяльність, або просто порізані на металобрухт і чимала кількість просто вивезена за межі України, в Росію. Ці підприємства були задіяні у виробничому ланцюжку, коли ці підприємства випали з нього, то в багатьох випадках порушилися ці виробничі процеси. Треба допомагати їх поновлювати – або шукати альтернативу, або допомагати людям поновлювати ці зруйновані ланцюжки, виробництвом продукції на території, яку ми контролюємо. І безперечно, повернення довіри між людьми, психологічної підтримки населення", – зазначив Георгій Тука.

Як повідомляв 5.ua, нещодавно Тука заявив, що на мирну деокупацію Донбасу є 5 років – далі тільки військовий шлях.

Нагадаємо, за словами Георгія Туки, більшість людей окупованих територій розуміють, що зробили помилку.

Попередній матеріал
Президент вшанував пам'ять співробітників і студентів КПІ, які віддали життя під час Революції Гідності та в ході АТО
Наступний матеріал
ДСНС попереджає про пожежну небезпеку

Порошенко обговорив із Байденом зусилля з деокупації Криму

Тука – про відкриту і таємну стратегію деокупації Донбасу

Порошенко: Питання санкцій проти РФ напряму пов’язане з процесом деокупації Донбасу

Порошенко на саміті НАТО: необхідно запустити програму з деокупації Криму