5 канал

Тука розповів про відповідальність, яка чекає учасників нелегітимних виборів у Криму

Вибори в окупованому Криму

"5 канал" в програмі "Інфодень" транслює ексклюзивне інтерв'ю заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгія Туки. Він розповів про відповідальність, яка чекає на організаторів нелегітимних виборів у Криму. 

"Ми вже розробили певний план дій, про які ми, до речі, заздалегідь попереджали. Ті люди, які займались організацією проведення цих виборів, здебільшого це громадяни України. Хочу попередити, що будь-які власноручно зроблені підписи про вихід з громадянства, вони автоматично не позбавляють людину громадянства. Тільки указ Президента України позбавляє людину громадянства. Громадянство передбачає і наявність обов'язків", – наголосив Тука.

Він також додав: "З точки зору українського законодавства організація проведення незаконних референдумів, зокрема може трактуватися як посягання на територіальну цілісність держави. Це компетенція СБУ, Міністерства юстиції і Генеральної прокуратури. Ми будемо ініціювати порушення Кримінальних проваджень".

Як повідомляв 5.ua, вчора в Росії відбувалися вибори в Держдуму. Вперше вони проходили і в окупованому Росією Криму. Із 450 депутатів 225 мають бути обрані за пропорційною системою, при цьому анексований Крим також мають взяти до уваги при підрахунку результатів і розподілі мандатів. У свою чергу решта 225 парламентаріїв повинні бути обрані в одномандатних округах, 4 з яких знаходяться на окупованій території – три охоплюють так звану "Республіку Крим", ще 1 – "місто федерального значення Севастополь". Таким чином, більшість – 229 депутатів Держдуми РФ – будуть обраними нелегітимно.

Попередній матеріал
Партія Меркель програє на виборах у Берліні
Наступний матеріал
Жданов сказав, скільки коштів закладено в бюджеті на спорт

Швеція не визнає вибори в Держдуму РФ в анексованому Криму

Тука – про так звані вибори в Криму: Ми будемо ініціювати відкриття кримінальних справ

Держдеп: США не визнають російські псевдовибори в окупованому Криму

Генасамблея ООН: Україна ініціює розгляд нової резолюції щодо прав людини в Криму – постпред