Андрій Парубій
Андрій Парубій Facebook / Андрій Парубій

"Цинічна спроба проросійського реваншу": Парубій прокоментував позов щодо заборони підписувати закон про мову

  Читайте по-русски
  За його словами, останнім часом таких спроб стає все більше

  Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на своїй сторінці у Facebook прокоментував інформацію про подання позову до Окружного адміністративного суду Києва із вимогою заборонити керівникові парламенту підписувати закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

  На його переконання, "це цинічна спроба проросійського реваншу".

  "В чому ворожий задум? Вони сподіваються, що суддя ухвалить рішення про заборону вчиняти будь-які дії щодо закону про функціонування української мови як державної, допоки питання не буде розглянуто по суті", – йдеться у тексті повідомлення.

  Він додав, що у вівторок, 14 травня на голосування Верховної Ради України будуть поставлені і провалені постанови про скасування голосування за закон про мову і це відкриє шлях до підписання.

  За його словами, останнім часом таких спроб стає все більше. Але зараз проросійська п’ята колона вчинила замах на закон, який українці чекали століттями, закон історичної справедливості – про функціонування української мови, як державної.

  "Я переконаний, що український суддя українського суду, усвідомлюючи свою високу відповідальність, не дозволить зірвати підписання закону про мову. Адже він усвідомлює відповідальність перед законом, українським народом та українською історією. Запевняю, я як голова Верховної Ради України й громадянин України Андрій Парубій не дозволю зірвати підписання закону про функціонування української мови. За будь-яких умов наступного тижня він буде підписаний і набуде чинності", – підсумував Парубій.

  Як повідомляв 5.UA в четвер, 25 квітня, Верховна Рада підтримала законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

  Закон підтримали 278-ма голосами. Голос "проти" віддали 38 парламентарів. Семеро утрималися. 

  За останні правки депутати віддали понад 270 голосів.

  Попередній матеріал
  Зареєстровано 5 постанов щодо дати інавгурації Зеленського: між якими днями обирають
  Наступний матеріал
  Порошенко нагородив міністра культури, декількох радників та чиновників – подробиці
  Loading...

  Голова ВР повідомив, коли закриють питання скасування закону про мову

  Парубій заявив, що готовий піти у відставку тільки після підписання закону про мову

  Голова ВР назвав дату ухвалення закону про мову