Митрополит Онуфрій
Митрополит Онуфрій focus.ua

"Це церковна шизофренія": Митрополит Олександр прокоментував дії РПЦ на кіпрському напрямку

  Читайте по-русски
  Будь-які намагання РПЦ вплинути на Кіпрську Церкву провалилися, констатують у ПЦУ

  Останні тижні значна увага світової релігійної спільноти прикута до Кіпру – невеликої острівної держави в Середземному морі. Предстоятель Кіпрської церкви Архієпископ Хризостом визнав Православну церкву України, чим викликав гнів усієї РПЦ-Кремлівської вертикалі. Митрополит Православної церкви України Олександр (Драбинко) розповів виданню "Духовний фронт України" про те, що залишилося за кадром цього визнання і як РПЦ намагалася не допустити цього.

  За словами митрополита Олександра, Москва, використовуючи своїх посіпак на Кіпрі, намагалася внести розкол у цю помісну церкву. За кілька днів перед засіданням Священного Синоду Кіпрської церкви, РПЦ (йдеться про РПЦ в Україні – ред.) 20 листопада скликала свій Синод. На ньому ієрархи РПЦ, серед іншого, ухвалили рішення з п'яти пунктів щодо Кіпрської церкви та особисто Архієпископа Кіпрського Хризостома.

  У довідці до рішень Синоду РПЦ про розрив євхаристійного спілкування з Кіпрською церквою є посилання на заяву чотирьох кіпрських архіреїв, у якій сказано, що "Українська православна церква (РПЦвУ) належить до юрисдикції Московського патріархату". "І тому дії Вселенського Патріарха щодо надання автокефалії Православній церкві України – це втручання в юрисдикцію Московського патріархату", – йдеться у довідці.

  Але будь-які намагання РПЦ вплинути на Кіпрську церкву провалилися, каже митрополит Олександр.

  "У заяві прямим текстом говориться кіпрськими єпископами: вони визнають її (РПЦвУ – ред.) не як самостійну церкву, а як юрисдикційну сукупну одиницю Московського патріархату. Спасибі їм за це. Можливо, хоч так у наших братів відкриються очі... Кіпрські ієрархи тому і роблять таку заяву, бо вони визнають територію УПЦ МП юрисдикційною частиною Московського патріархату. Тут починається "духовна шизофренія", в юрисдикційно-канонічному плані. У Києві ієрархи РПЦвУ кажуть, що вони незалежні і що їх визнають як незалежну Церкву, а на Кіпрі ті, які буцімто її підтримують, називають її юрисдикцією Московського патріархату. Це важливо для самих українців, які оманливо вважають себе незалежними від церковно-кремлівської Москви, дякуючи нинішній геббельсівській пропаганді адміністративного керівництва РПЦвУ", – пояснює митрополит.

  Митрополит Олександр також вважає, що в керівництва РПЦ в Україні почалася "істерія та агонія стосовно українського питання".

  "Я тому і називаю це, фактично, юридично-канонічною церковною шизофренією. Спочатку кажуть, що це визнання є неправильним і неканонічним і не є по суті повноцінним визнанням, бо воно не було обговорено соборно, а потім визнають, що визнання ПЦУ з боку Кіпрської церкви все ж таки відбулось і засуджують. Загалом, документ дуже суперечливий. Його поява напередодні Синодального засідання свідчить про недолугість, істерію та агонію московського церковного керівництва стосовно українського питання. І агонію керівництва ОВЦЗ МП у питанні дарування автокефалії Українській церкві", – зауважує митрополит Олександр (Драбинка).

  Як повідомляв 5.UA, Закон про перейменування УПЦ МП набув чинності.

  Нагадаємо, 5 січня 2019 року Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. 6 січня 2019 року в патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію Об'єднаної православної церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав Томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

  Попередній матеріал
  ЗМІ: Степанова планують звільнити до кінця року – кого розглядають натомість
  Наступний матеріал
  500 000 грн отримали вчителі-новатори на свої проєкти від Parimatch Foundation
  Loading...