РПЦ (В) закордонна
РПЦ (В) закордонна 5 канал

Місцеві прозвали "кремлем": під Києвом зводять гігантський монастир РПЦ закордонної – "СтопРеванш"

Читайте по-русски
Тутешній владика Алєксєй запевняє, що він – в опозиції до Путіна, ФСБ та їхньої РПЦ

Під Києвом будують величезний за територією монастир, який належить Російській православній церкві закордоном. Про це повідомляє проєкт "СтопРеванш".

"За 30 кілометрів від Києва зводять гігантський монастир, який місцеві вже назвали кремлем. Хоча збудовано лише чверть запланованого, але він уже вражає. Належить він маловідомій в Україні Російській православній церкві закордоном, яка була створена білою еміграцією 100 років тому", – зазначається в сюжеті.

Головує тут владика Алєксєй. Він запевняє, що в опозиції до Путіна, ФСБ та їхньої церкви – РПЦ.

"Ми не служимо з Московською патріархією. У неї багато порушень – догматичних навіть і канонічних", – каже єпископ РПЦЗ (В) Алєксєй Пергаменцев.

РПЦ (В) закордонна
РПЦ (В) закордонна5 канал

Але вся позірна відмінність зі створеною Сталіним РПЦ зникає, коли мова заходить про Україну. Так, за словами Пергаменцева, "Мы где сейчас? На Украине?". На репліку "В Україні" відповідає традиційно: "Какая разница!".

Навіть титул Алєксєя – "єпіскоп Малороссійскій" – заперечує існування України. На питання щодо Криму відповідати відмовляється.

"Слухайте. Я не відповідатиму на політичні питання. Церква поза політикою. Ви мене ніяк не спокусите", – зазначає єпископ.

Зате будівельника Володю білий єпископ таки "іскусив". Тому також уже "какая разніца".

"Ось у мене політик є. Володя, ти як ставишся: Крим – наш український чи російський?.. Ну, він же зараз під Росією лежить", – розмірковує будівельник.

Експерт з питань релігії Андрій Ковальов тим часом пояснює: РПЦ за кордоном ніколи не буде в опозиції до Росії, і це треба брати до уваги.

"Потрібно зрозуміти, що ця церква все одно є російською, вона пропагує в Україні російські смисли, змісти, міфи. РПЦ закордонна може бути в опозиції до Путіна, але вона ніколи не буде в опозиції до Росії", – підкреслив Ковальов.

Попередній матеріал
В "ОПОРІ" з'ясували, що "лист СБУ" до "ЄС" – це втручання Росії в українські вибори
Наступний матеріал
У Києві через коронавірус закрили на карантин 9 шкіл і два дитсадки – Кличко
Loading...