Боєць Михайло
Боєць Михайло 5 канал

"Трохи адреналін виділявся": як армієць Михайло опановує вміння бойового медика на передовій

Читайте по-русски
Перше бойове хрещення Михайло пройшов цього тижня - допомагав стабілізувати пораненого побратима

Бойовики не припиняють обстрілів на околицях Авдіївки. Найактивніші протистояння відбуваються вночі. Коли ж удень вогонь стихає - піхотинці беруться відпрацьовувати навички надання першої медичної допомоги. Репортаж Євгенії Китаївої.

На одній із віддалених позицій від переднього краю, у час тиші, тренуються бійці. Старший бойовий медик підрозділу навчає піхотинців надавати необхідну медичну допомогу. Цього разу черговий вишкіл проходить Михайло. Хлопець відточує навички, бо вирішив бути військовим медиком.

"Я не маю медичної освіти. Просто вирішив допомагати людям", - зізнається армієць, додаючи, що тренується кожен день.

"Губиться, коли щось неординарне. Припустимо, він щось звик зробити за алгоритмом, якщо я трошки відступаю за сценарієм, починає нервувати, губитися. Але, в принципі, тут практика буде, напрацьовувати, напрацьовувати і все вийде", - запевняє військовослужбовець з позивним "Док".

Перше бойове хрещення Михайло пройшов цього тижня. Допомагав стабілізувати пораненого побратима.

"Трохи так, адреналін виділявся. У нього нічого серйозного. Усе буде з ним добре", - розповідає Михайло.

"Був трьохсотий хлопець, були осколкові поранення. Він прибув вже після мене, але в принципі, надавав допомогу. Готуємо його до якихось поранених, щоб він зумів зорієнтуватися у складній ситуації і не розгубився", - пояснює "Док".

"Док" прийшов до війська у 2016-му. Маючи відповідну освіту, хотів бути бойовим медиком. Однак у той час у підрозділі бракувало кулеметників і він погодився взяти до рук не медичний рюкзак, а кулемет. Під час одного з бойових завдань був поранений. Пригадує, тоді сам собі надавав медичну допомогу. Після цього випадку командування підрозділу призначило "Дока" медиком.

"Коли ти його ще не бачиш, не знаєш, що сталося. Те що тобі повідомили по зв'язку - є трьохсотий. Важкий, не важкий ми не можемо зрозуміти. Тому біжиш, намагаєшся якомога швидше. Поки добіг, найважче, ти не розумієш, куди ти біжиш і що ти побачиш", - зізнається "Док".

"Док" показує свій рюкзак та розповідає, як він укомплектований. Знає напам'ять як усе в ньому розміщено. Каже, найголовніше - це перші хвилини після поранення і витрачати час на пошуки необхідних медикаментів неприпустимо.

На цій ділянці фронту ворожі гранатомети не стихають ні на день. Армійці розповідають, стрілецькою зброєю ворог виманює піхотинців на бій, далі ж починає застосовувати заборонене озброєння.

Та постійні ворожі обстріли не лякають захисників околиць Авдіївки, бо ті твердо знають, заради кого тримають оборону.

"Виїжджаєш в місто і бачиш, що маленькі діти гуляють, і не в льохах сидять. Завод працює, у людей робота є. Воно так приємніше", - зізнається боєць Кирило.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
На "Ігри нескорених" від України поїде 20 ветеранів: розлого про те, як обирали переможців
Наступний матеріал
"Плюс до енергії і його усмішки": для дітей з інвалідністю і їх батьків влаштували змагання на морському пляжі – репортаж
Loading...

На запорізькій трасі перекинувся автомобіль військової швидкої допомоги – подробиці

В екстреній меддопомозі запрацює нова диспетчерська система – Супрун

"Постійно своїх бійців оберігала": у Херсоні попрощалися з медиком, що загинула в санітарному авто

Відведення сил у Станиці Луганській – це крок до капітуляції, а не до миру, – Парубій

Обстріл медиків на Донбасі: ситуація буде розглянута у рамках засідання ТКГ – Данилюк

Тільки каркас лишився: опубліковані фото знищеного росіянами медичного авто ООС