Військові медики
Військові медики 5 канал

Перша медична допомога в умовах бойових дій: як не розгубитися і врятувати життя

Читайте по-русски
Усі дії парамедика на полі бою мають бути прораховані. Адже кожна хвилина може вартувати життя

Під вогнем супротивника, але не втрачаючи професійної майстерності. Від дій військових парамедиків часто залежить життя поранених бійців. Як не розгубитися і надати потрібну допомогу – обмінюються досвідом між собою та з військовослужбовцями.

Усі дії парамедика на полі бою мають бути прораховані. Адже кожна хвилина може вартувати життя. По-перше, потрібно оцінити стан пораненого і – забрати в нього зброю.

Поранений може бути неадекватним. Я знайшла місце поранення, ось воно тут, я тримаю його рукою, і тим часом знімаю з нього автомат. Це все робити досить складно, тим паче, якщо це під вогнем", – пояснює командир евакуаційного відділення 61-го військового госпіталю Юлія Паєвська.

У мирному житті Юлія працювала дизайнером та тренеркою з айкідо. Від початку бойових дій – рятує поранених на сході. Надавати першу медичну допомогу вчилася сама. Тепер навчає товаришів по службі.

Найважче – евакуювати пораненого з поля бою у безпечне місце, щоб далі транспортувати до шпиталю.

"Важко. Здається, що стріляють. Хочеться і пораненого врятувати, і тебе щоб не заділо. Тут треба бути і обережним, і холоднокровним", – розповідає Андрій, фельдшер медичного пункту.Часто червоні хрести ставали мішенню для ворожих стрілків. Одного разу медичний автомобіль розстріляли з кулемета під час евакуації поранених. Відтоді символи маскують спеціальною плівкою.

"Хамеру" трошки дісталося, але технічно важливі елементи не були задіти, тільки кузов. Дві попало 12,7 і одна 5,45", – пригадує водій санітар Василь. 

Працювати санітаром на війні Василь починав в Іраку. Там він був у складі миротворчої місії. Розповідає, робота з порятунку людей наклала свій відбиток на його характер і змінила ставлення до життя.

"Навіть курку вже мені якось неохота різати, грубо кажучи. До того я міг сміло кролів у селі бити, курей навіть. Тепер з життям в мене інші стосунки", – каже Василь.

Поки реанімобіль прямує до госпіталю, парамедики знімають з пораненого одяг і знов оглядають його.  

"Для того, щоб переконатися, що немає якихось ще поранень, які були непомічені. Можна звернути увагу на штанину, просякнуту кров'ю, але не звернути увагу на невеликий отвір у грудній клітині, який загрожує смертю. Виконується ревізія джутів, пов'язок, підключення вени", – пояснює Юлія Паєвська.

У разі складних поранень, від якості першої медичної допомоги залежить життя бійців. При цьому парамедики мають володіти навичками самозахисту, адже працювати їм часто доводиться під прицільним вогнем ворога.

Олена Уланова, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Без мигалок і охорони": гендиректор "1+1" позиватиметься до Президента, бо той "увірвався в ефір"
Наступний матеріал
Тиждень у невагомості: на Міжнародній космічній станції піддослідні миші почали бігати по колу – відео
Loading...

На Дніпропетровщині підліток упав до покинутого кар'єру – фото, відео

У МОЗ пояснили, коли "швидка" може не приїхати на виклик і що робити в такому разі

У Києві відкрили нові безкоштовні стоматологічні кабінети – де шукати

Вижити в зимових горах: чому вчать учасників всеукраїнського збору юних рятувальників

Стало відомо, скільки часу "швидка" їде на виклик в Україні

Раніше імпровізували: в Черкасах поліцейських вчать надавати домедичну допомогу