Голова фронтових рятівників Asap Rescue Ілля "Хотабич" Лисенко
Голова фронтових рятівників Asap Rescue Ілля "Хотабич" Лисенко 5 канал

Голова фронтових рятівників про співпрацю з Хомчаком: "Ми загубили нитку взаємодії і розуміння з Генштабом"

Читайте по-русски
Підтримка, яку мали у 2017-2018 роках волонтери і активісти, що працюють у медичній евакуації з фронту, на сьогодні вичерпана, каже Ілля Лисенко

Сьогодні волонтерам, які здійснюють медичну евакуацію поранених на фронті вояків, не вистачає підтримки керівництва Генштабу, яку вони мали впродовж останніх років. Про це у студії "5 каналу" розповів голова фронтових рятівників Asap Rescue Ілля Лисенко ("Хотабич").

"На жаль, та підтримка, яка була в 2017-2018 роках, на сьогоднішній день вичерпана. Зі звільненням начальника Генштабу Віктора Муженка, з приходом начальника Генштабу Руслана Хомчака, ми загубили ту нитку взаємодії і розуміння. На сьогодні, за планами, які ми обговорювали з Віктором Муженком про створення повноцінного Медеваку в Збройних силах, за цими планами ми маємо прийти до демонстрації можливостей першого взводу і написання документації про створення повноцінного батальйону медичної евакуації", – зазначив Лисенко.

Він додав, що проведена раніше робота, за підтримки Генштабу, допоможе зробити процес евакуації поранених прогнозованим, на зміну хаотичним діям, які спостерігаються досі.

"Один зі способів покращити ефективність тих ресурсів, які є у Збройних сил, –мається на увазі підготованих стрілків-санітарів, бойових медиків і кількість техніки – тих же автомобілів "Богдан", "Хамерів", МТЛБ, – можна лише шляхом правильної, запланованої роботи цих ресурсів. Ми до цього вже готові на сьогодні підійти, але зараз ми не бачимо підтримки, ініціативи від Міністерства оборони, що так, цей час настав, ми готові повноцінно підтримати цю роботу", – сказав активіст.

Також Лисенко додав, що незважаючи на мале фінансове забезпечення, він і його однодумці будуть продовжувати втілювати в життя мету, аби "кожен солдат української армії був упевнений, що за його життя будуть боротися так, як він бореться за Україну".

Повне відео розмови можете переглянути тут:

Нагадаємо, нещодавно бойовики поцілили в український санітарний автомобіль з протитанкового ракетного комплексу.

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – завершено
Наступний матеріал
Ворог нападає з цивільних машин: як армійці ЗСУ вдаються до маневрів – репортаж
Loading...