5 канал

Transparency International: електронну декларацію наразі не подав жоден чиновник топ-рівня

На думку експерта, подані на сьогодні декларації є "пустими", оскільки вказують лише на офіційну інформацію

Станом на 19 годину вівторка, 16 серпня, подано трохи менше від 30 декларацій, при чому це переважно чиновники середньої ланки з регіонів. Ситуацію прокоментував Євген Черняк, старший аналітик Transparency International.

"Поки немає жодної декларації особи з топ-рівнів, депутатів, немає урядовців. Дійсно, подають особи категорії "В" державної служби", - зазначив Черняк.

Крім того, він додав: "Загальна тенденція така, що практично не вказується жодна інформація, окрім офіційних доходів, тобто окрім заробітної платні за місцем роботи. Дехто вказав членство у певній громадській організації, але загалом, декларації є пусті".

Однією з можливих причин такої ситуації експерт називає велику увагу громадськості та ЗМІ до е-декларування. "Можливо, йде очікування, поки спаде фокус уваги до цієї системи", – зауважив Черняк і додав, що не виключає, якби до цієї теми було прикуто не так багато уваги, "не було меседжів, і від нашої організації, – всі б подавали декларації". 

У понеділок, 15 серпня, в Україні запрацювала система електронного декларування, однак поки лише в тестовому режимі. До отримання атестата система діятиме як база даних і її не можна буде використовувати в суді, щоб покарати чиновників за приховування доходів.

Попередній матеріал
Олег Верняєв приніс Україні перше золото на Олімпіаді в Ріо
Наступний матеріал
Експерт: немає жодних технічних перепон для сертифікації системи е-декларування
Теги:
Loading...

Відкласти запуск реєстрів е-декларування наказала голова НАЗК – розробник ПЗ

Держспецзв’язок не мав підстав для відмови у сертифікації системи е-декларування – представник ПРООН

У НАЗК повідомили, скільки чиновників вже подали свої електронні декларації

Нинішня система е-декларування фактично дає змогу чиновникам легалізувати всі незаконно зароблені статки – експерт