Устінова 5 канал

Нинішня система е-декларування фактично дає змогу чиновникам легалізувати всі незаконно зароблені статки – експерт

У Держспецзв'язку заявили, що видадуть сертифікат через два місяці

НАБУ не зможуть довести справи недобросовісних декларантів до кримінальної відповідальності. Про це в ефірі "5 каналу" сказала член правління Центру протидії корупції Олександра Устінова.

"Коли пані Корчак говорить про історичний момент, я не можу з нею не погодитись, бо сьогодні перший раз у житті, коли вся громадськість, всі міжнародні організації вимагали запуску електронної системи, а з учора почали казати, що її в будь-якому випадку не можна запускати в такому вигляді, тому що всі зрозуміли, що всіх хочуть "розвести", міжнародних партнерів, запустивши це в тестовому режимі і "розвести" громадських активістів", – наголосила Устінова.

За її словами, у Держспецзв'язку заявили, що вони видадуть сертифікат через два місяці. Саме за два місяці за законом всі мають заповнити декларації.

"Тобто кожна декларація, яка буде заповнена і висіти на сайті НАЗК, за неї нікого не можна буде притягти до кримінальної відповідальності. Вона розказувала про протоколи і адміністративну відповідальність, але це буде неефективно. Якщо люди крадуть мільйони і мільярди і декларують їх, а це їм фактично зараз дає змогу легалізувати всі незаконно зароблені статки, і їм за це будуть складати адміністративні протоколи, вибачте, але такого не можна допустити в цій країні", – наголосила вона.

Вона також наголосила, що в НАБУ не зможуть довести справи до кримінальної відповідальності, бо в суді це буде розвалено. 

Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше Євросоюз закликав якнайшвидше сертифікувати систему е-декларування в Україні

Попередній матеріал
Українські бійці відбили напад бойовиків у Богданівці
Наступний матеріал
У Непалі автобус зірвався у прірву – понад 30 загиблих
Теги:
Loading...

Історичний момент чи провал у боротьбі з корупцією: все про е-декларування

Система е-декларування повноцінно запрацює з вересня – АП

Реєстр електронних декларацій буде відкритий 16 серпня

Представник України в ПАРЄ заявив, що подасть свою декларацію до системи тільки після її сертифікації

У НАЗК розповіли, чи зможуть на основі даних із нинішньої системи е-декларування притягати чиновників до відповідальності

Представник Єврокомісії: Сертифікат безпеки для системи е-декларування – ключова вимога ЄС