5 канал

Експерт: немає жодних технічних перепон для сертифікації системи е-декларування

Під час комунікації з Держспецзв’язком не було висунуто жодних технічних зауважень до самої системи

У понеділок, 15 серпня, в Україні запрацювала система електронного декларування, однак поки лише в тестовому режимі. В організації Transparency International переконані, що жодних перепон для запуску цієї системи у повноцінному вигляді немає. Про це заявив старший аналітик компанії Євген Черняк.

"Позиція Transparency International: немає жодних технічних перепон для того, щоби дати атестат для системи захисту цієї системи (електронного декларування). Ми детально проглядали весь процес комунікації з Держспецзв’язком, коли не було висунуто жодних технічних зауважень до самої системи, були певні формальні зауваження до документації. Було багато різних зауважень, які не стосувалися саме захисту системи. Система створена, комплексна система її захисту теж створена, все готове. Наша позиція така: видайте атестат на цю систему, закінчуйте цю історію, треба вже починати запускати систему, заповнювати декларації та перевіряти їх", – заявив представник організації. 

Нагадаємо, 16 серпня директор компанії "Міранда", що є розробником програмного забезпечення для системи електронного декларування, Юрій Новіков заявив, що розробник виконав свою роботу на всі 100%. Таким чином він спростував заяви про готовність системи лише на 60%. 

Як повідомлялося, на думку представника ПРООН, Держспецзв’язок не мав підстав для відмови у сертифікації системи е-декларування. 

Попередній матеріал
Transparency International: електронну декларацію наразі не подав жоден чиновник топ-рівня
Наступний матеріал
Парубій доручив профільному комітету Ради розглянути питання про арешт судді-хабарника Чауса
Теги:
Loading...

Відкласти запуск реєстрів е-декларування наказала голова НАЗК – розробник ПЗ

Держспецзв’язок не мав підстав для відмови у сертифікації системи е-декларування – представник ПРООН

Нинішня система е-декларування фактично дає змогу чиновникам легалізувати всі незаконно зароблені статки – експерт

Історичний момент чи провал у боротьбі з корупцією: все про е-декларування