Виборчі бюлетені
Виборчі бюлетені відкриті джерела

ТОП-3 найпоширеніші варіанти фальсифікацій на виборчих дільницях

  Читайте по-русски
  За кожне з перелічених порушень передбачена кримінальна відповідальність

  Під час президентських виборів в Україні відбуваються спроби спотворити народне волевиявлення. І попри те, що масштабних фальсифікацій із застосуванням адмінресурсу та силовиків, як це було наприклад 2004 року, на цих виборах однозначно не буде, існує кілька найпопулярніших способів фальсифікації результатів голосування, передає PR-портал.

  Так, видання перелічує три найголовніші такі способи:

  1. Коригування результатів голосів шляхом псування бюлетенів кандидата суперника.

  "Для цього члени комісії можуть, наприклад, ховати під нігті грифи олівця або використовувати специфічні ґаджети, наприклад "перстні". Під час підрахунку бюлетенів такий член комісії непомітно робить цим грифелем зайву позначку – і все, бюлетень за "неправильного" кандидата визнавався недійсним", – зазначається у повідомленні.

  За даними ГО, на Тернопільщині подібні перстні-обманки із вбудованими стержнями виявили у членів виборчих комісій однієї з кандидаток у Президенти.

  Втім, за таке порушення передбачена відповідальність: незаконне знищення або пошкодження виборчої документації карається позбавленням волі строком до 5 років (ст. 158-2 КК);

  2. Підміна бюлетенів під час підрахунку голосів.

  "Це може відбутися, коли особа, яка підраховує голоси, може покласти в пачку одного з кандидатів бюлетені іншого кандидата з метою покращення результату свого кандидата", – розповідає PR-портал.

  Передбачена за це відповідальність – від 3 до 10 років позбавлення волі (ст. 158 КК); 

  3. Зрив засідання ДВК

  У разі, якщо якогось представників кандидата не влаштовуватимуть результати виборів, члени комісії, які його репрезентують, можуть спробувати штучно зірвати засідання, організовано покинувши засідання.

  "За умови відсутності кворуму це унеможливить підписання фінального протоколу, а отже і встановити фінальні результати виборів", – пояснюється у повідомленні.

  Передбачена за це відповідальність – від 3 до 5 років позбавлення волі (ст. 157-2 КК).

  Попередній матеріал
  ОБСЄ на рік продовжила роботу міжнародних спостерігачів в Україні
  Наступний матеріал
  ГПУ направила до Німеччини запит на екстрадицію екс-нардепа від "Батьківщини"
  Loading...