Паспорт РФ
Паспорт РФ nahnews.org

Терористи пришвидшили "паспортизацію" Донбасу – розвідка

  Читайте по-русски
  Серед місцевого населення ширяться побоювання

  Під час брифінгу речник Міноборони Максим Праута заявив, що заходи щодо оформлення паспортів РФ місцевим жителям "першочергової категорії" активізували російські окупаційні адміністрації в "Л/ДНР". Про таке повідомив "Укрінформ".

  "За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, російські окупаційні адміністрації на тимчасово окупованій території в Донецькій та Луганській областях активізували заходи щодо оформлення російських паспортів місцевим жителям т.зв. "першочергової категорії" (співробітникам окупаційних адміністрацій, "державних" установ та силових структур, у т.ч. військовослужбовцям 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ)", – йдеться в тексті повідомлення.

  Він наголосив, що командири підрозділів російсько-окупаційних військ у примусовому порядку збирають кошти з підпорядкованого особового складу з метою виконання розпорядження командування щодо паспортизації.

  "При цьому отримання російських паспортів за прискореною процедурою коштує значно дорожче, ніж оплата їх офіційного оформлення", – сказав речник.

  Однак серед місцевого населення ширяться побоювання, що в разі відновлення активних бойових дій більшість новоявлених "громадян РФ" дезертують на російську територію.

  Як раніше повідомляв 5.UA, російський президент Володимир Путін підписав указ про спрощену процедуру отримання російських паспортів мешканцями ОРДЛО. Запит розглядатимуть менш як 3 місяці. Одна з умов – відмова від українського громадянства. В Ростовській області РФ запровадили спрощену процедуру видачі паспортів на території окремих окупованих районів Донецької та Луганської областей України. На думку українського МЗС, це "продовження агресії і втручання в наші внутрішні справи". Очільник МЗС назвав це новим "паспортним" етапом окупації Донбасу та закликав українських громадян на окупованих Росією територіях не отримувати російських паспортів.

  Попередній матеріал
  "Бігають дані, а не люди": в Україні запрацювала нацсистема електронної взаємодії між держорганами "Трембіта"
  Наступний матеріал
  Літо на порозі: 28 травня Україну очікують грози й потепління
  Loading...

  Європейський інвестбанк дав Україні кредит на відновлення інфраструктури в ОРДЛО

  "Обов'язковий паспорт "ДНР", який на фіг нікому не треба": журналіст розповів, яка ситуація з видачею паспортів Росії в ОРДЛО

  Жителям ОРДЛО з російськими паспортами можуть заборонити в'їзд до ЄС – журналіст

  Російські паспорти в ОРДЛО: Естонія пропонує розширити санкції проти РФ

  Литва підтримує додаткові санкції проти Росії за паспорти в ОРДЛО

  Лише в Ростовській області: у розвідці розповіли, на яких територіях дійсний паспорт РФ для мешканців ОРДЛО