відкриті джерела

Жителям ОРДЛО з російськими паспортами можуть заборонити в'їзд до ЄС – журналіст

Читайте по-русски
Сім держав-членів хочуть санкцій, пише журналіст

Комісія Європейського Союзу вивчить можливість заборони на в'їзд до ЄС громадянам окупованих територій Донбасу, в яких є російські паспорти. Про це повідомив брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк у Twitter.

"Посли ЄС обговорили питання про видачу паспортів Росії на сході України. 7 держав-членів хочуть санкцій... Вони доручили комісії вивчити можливість заборони на в'їзд до ЄС громадянам із цими паспортами", – написав він.

Як раніше повідомляв 5.UA, російський президент Володимир Путін підписав указ про спрощену процедуру отримання російських паспортів мешканцями ОРДЛО. Запит розглядатимуть менше 3 місяців. Одна з умов – відмова від українського громадянства. У Ростовській області РФ запровадили спрощену процедуру видачі паспортів на території окремих окупованих районів Донецької та Луганської областей України. На думку українського МЗС, це "продовження агресії і втручання в наші внутрішні справи". Очільник МЗС назвав це новим "паспортним" етапом окупації Донбасу та закликав українських громадян на окупованих Росією територіях не отримувати російські паспорти.

У заяві делегації Європейського Союзу, виголошеній під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, зазначається, що ЄС вважає рішення Кремля щодо видачі паспортів населенню ОРДЛО спробою дестабілізувати Україну і уважно слідкуватиме за розвитком ситуації навколо видачі російських паспортів українцям.

Попередній матеріал
Розпад коаліції: з'явилися перші реакції депутатів
Наступний матеріал
Порошенко підписав указ щодо впровадження 5G: коли з'явиться в Україні
Loading...