ipress.ua

Європейський інвестбанк дав Україні кредит на відновлення інфраструктури в ОРДЛО

  Читайте по-русски
  Забезпечити прозорість і підзвітність допомагає Програма розвитку ООН

  Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) у межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України надав Кабміну довгостроковий кредит із низькими відсотками на суму 200 млн євро. Про це повідомив глава представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон під час відкриття шести відремонтованих медустанов Харкова в середу, інформує "Інтерфакс-Україна".

  Повідомляється, що кошти будуть використані з метою відновлення ключових об'єктів інфраструктури в Донецькій та Луганській областях, а також для забезпечення належних умов проживання для внутрішньо переміщених осіб. Жан-Ерік де Загон зазначив, що метою кредиту є поліпшення рівня життя мешканців Східної України.

  "Надзвичайна кредитна програма для відновлення України була розроблена спеціально для того, щоб допомогти жителям Східної України, включаючи тисячі ТПО, вирішувати складні проблеми, з якими вони стикаються в результаті збройного конфлікту. Ця програма на суму 200 млн євро є частиною нашого загального кредитного портфеля для України в розмірі 5,8 млрд євро. Вона має на меті покращити рівень життя людей, а саме умови проживання, охорону здоров'я та освіту. І це переконливий доказ того, що Україна, як пріоритетний партнер ЄС, може отримати велику користь від підтримки і фінансування ЄС. Ми раді надати допомогу там, де вона найбільше потрібна. І це поліпшить життя звичайних громадян", – сказав він.

  Відповідну фінансову угоду між Україною та ЄІБ підписали в Києві у грудні 2014 року. Виконує проект Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Забезпечити прозорість і підзвітність допомагає Програма розвитку ООН.

  Програма поширюється на підконтрольні Україні території Донецької та Луганської областей, сусідні Дніпропетровську, Запорізьку, Харківську області, а також міськради Київської, Одеської, Полтавської та Херсонської областей з великим напливом внутрішньо переміщених осіб.

  Для субпроектів Донецької і Луганської областей виплати за кредитом повністю здійснюються з державного бюджету, субпроекти в інших областях включають внесок з місцевого бюджету.

  Станом на травень 2019 року уряд відібрав 293 субпроекти загальною вартістю 3,25 млрд грн, зокрема ремонт медустанов, шкіл, дитячих садів, житлових і громадських будівель.

  Попередній матеріал
  Всеукраїнський велодень: у перший день літа центр Києва перекриють – список вулиць
  Наступний матеріал
  У Києві заради нового пішохідного мосту забрали гроші з реконструкції зоопарку
  Loading...

  "Ощадбанк" видав кредити на $22 млн фірмам, власники яких у розшуку

  У МВФ повідомили, коли місія фонду прибуде до України

  Ілон Маск узяв іпотеку на більш як $60 мільйонів

  МВФ планує виділити Україні два транші до кінця 2019 року

  Україна отримала перший транш МВФ за новою програмою stand-by

  МВФ ухвалив нову програму для України з негайною виплатою першого траншу