"Ощадбанк"
"Ощадбанк" 5 канал

"Ощадбанк" видав кредити на $22 млн фірмам, власники яких у розшуку

  Читайте по-русски
  За даними СБУ, майновими поручителями за вказаними договорами виступила низка юридичних та фізичних осіб, підконтрольних двом співвласникам "Агроінвестгруп"
  "Ощадбанк" видав два кредити на загальну суму 22,28 млн доларів фірмам, які входять до складу "Агроінвестгруп", одним із власників якої є оголошений у розшук Микола Кучеренко. Про це повідомляє Finbalance із посиланням на постанову Шевченківського райсуду Києва.

  "26 квітня Шевченківський райсуд м. Києва в межах кримінального провадження №22019000000000026 надав слідчим СБУ тимчасовий доступ до документів, які знаходяться в розпорядженні "Ощадбанку" – у т.ч. договорів кредитної лінії № 323/48-1 від 07.11.2016 та № 505/48-1 від 18.12.2017, укладених між "Ощадбанком" і ТОВ "Іст Оілс Україна" (підконтрольна "Агроінвестгруп" — ред.), – ідеться в повідомленні.

  Згідно з судовими матеріалами, за даними слідчих СБУ, в період із жовтня 2018 року по січень 2019 року службові особи низки компаній, які входять до складу "Агроінвестгруп", за вказівками двох фактичних власників цієї групи "організували незаконну схему вивезення зернових державного ПАТ "Аграрний фонд" поза встановленими пунктами пропуску на тимчасово окуповану територію Донецької та Луганської областей із метою перепродажу за значно завищеними цінами через спеціально створенні ними суб'єкти підприємницької діяльності, які зареєстровані на непідконтрольних органам державної влади України територіях Донецької та Луганської областей, у результаті чого здійснюють фінансове та матеріальне забезпечення діяльності терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР".

  За інформацією слідчих СБУ, власники "Агроінвестгруп" у своїй "протиправній діяльності, яка направлена на розтрату та привласнення майна ПАТ "Аграрний фонд" та інших суб'єктів господарювання, а також на фінансове та матеріальне забезпечення терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР", використовували підконтрольні їм та іншим особам юридичні особи, серед яких ТОВ "Іст Оілс Україна" і ТОВ "Фінагро".

  Слідчі констатували, що "Ощадбанк" і ТОВ "Іст Оілс Україна" уклали два договори кредитної лінії: №323/48-1 від 07.11.2016 на суму 13,48 млн дол. (термін погашення – до 07.11.2019); та №505/48-1 від 18.12.2017 на суму 8,8 млн грн (термін погашення – до 16.12.2022).

  За даними СБУ, майновими поручителями за вказаними договорами виступила низка юридичних та фізичних осіб, підконтрольних двом співвласникам "Агроінвестгруп" (у т.ч. ТОВ "Індустріальний парк "Центральний", ТОВ "Виробничо-комерційна фірма "Кірос ЛТД").

  Водночас, за інформацією СБУ, два співвласника "Агроінвестгруп", "які виїхали за межі України, надали вказівки службовим особам ТОВ "Іст Оілс Україна" та власникам заставного майна за сприяння керівників АТ "Ощадбанк" уникнути повернення коштів за кредитними лініями, а також незаконно відчужити майно, що перебуває у заставі".

  Попередній матеріал
  Лікар розповів, як вберегтися від кору
  Наступний матеріал
  Будівництво Меморіалу Героїв Небесної Сотні: у ГПУ наполягають на відтермінуванні
  Loading...

  У МВФ повідомили, коли місія фонду прибуде до України

  Україна отримала перший транш МВФ за новою програмою stand-by

  МВФ ухвалив нову програму для України з негайною виплатою першого траншу

  Світовий банк погодив надання Україні $750 млн фінансових гарантій

  Стало відомо, коли МВФ проведе засідання щодо програми stand-by для України

  Донбас, енергоефективність, освіта: Німеччина виділила Україні €85 млн допомоги