Декларація з лікарем
Декларація з лікарем glavcom.ua

Супрун розповіла, чи дійсно з 2019 року всі медпослуги стануть платними

Оголошення з таким текстом почали масово з'являтися на житлових будинках. У них українців кваплять підписувати медичну декларацію, "доки не пізно"

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун прокоментувала низку оголошень, які розвішують на житлових будинках невідомі. У них зазначається, що громадяни мають терміново підписати декларацію з лікарем, адже "з 2019 року всі медичні послуги будуть платними".

Facebook / Уляна Супрун

"Це неправда! Подібні повідомлення від амбулаторій мені надсилають люди з різних міст України. Суть така – зверніться до нас терміново, щоб обрати свого лікаря, бо "з нового року все стане платним". Це або погана поінформованість керівництва медзакладів щодо змін або один із дуже невдалих проявів конкуренції за пацієнта", – наголошує голова МОЗ.

Вона також пояснює: до червня 2019 року включно всі комунальні медзаклади, в яких працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри, отримуватимуть оплати за договором з Національною службою здоров'я України також за пацієнтів, які не підписали з ними декларації, але проживають на території обслуговування лікарні.

"Тобто конкретно з нового року нічого не зміниться та ви, навіть без декларації, можете прийти до амбулаторії й безоплатно отримати допомогу", – запевняє Супрун.

Вона додає: якщо ви побачили подібне оголошення, одразу бігти до лікарні та обирати лікаря непотрібно. Ви маєте достатньо часу, аби обрати спеціаліста там, де забажаєте. Утім, кількість місць у лікарів обмежена, тому відкладати до останнього не варто.

"По-друге, навіть після червня наступного року, пацієнти, які не обрали свого лікаря або перебувають в іншому місті чи селі, можуть отримати невідкладну допомогу безоплатно. Чи є у вас свій лікар, чи ні, якщо ви знаходитеся у невідкладному стані й потребуєте первинної медичної допомоги — вам її нададуть безоплатно у будь-якому медзакладі, де працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри", – каже в.о. міністра.

Нагадаємо, влітку у МОЗ повідомили: дедлайну підписання декларації з сімейним лікарем немає.

Попередній матеріал
"Ніхто, ніколи, нікуди": Матіос про шпиталізацію Януковича до Ізраїлю
Наступний матеріал
Слідство щодо осіб, які віддавали наказ розстріляти мирний Майдан, завершено – Луценко
Loading...