Судове засідання над Дмитром Марченком
Судове засідання над Дмитром Марченком 5 канал

Судилище над бойовим генералом: суд залишив Марченка під вартою і зменшив заставу – всі подробиці

Читайте по-русски
Апеляційний суд відмовляється відпустити Марченка навіть на поруки. Обмежується зменшенням застави

Апеляційний суд Києва залишив у СІЗО генерал-майора Збройних сил України Дмитра Марченка. Єдина поступка – сума застави. Її судді зменшили з 76 до 20 мільйонів гривень. Військові та активісти, які прийшли підтримати генерала, кажуть, застава непомірна, а справу проти Марченка вкотре назвали політичною. Про судовий день із тяжким осадом розповість Ірина Шевченко.

11 листопада суддя Печерського суду Олег Білоцерківець відправив Дмитра Марченка в СІЗО з можливістю застави 76 мільйонів 840 тисяч гривень. Адвокати просили апеляційний суд звільнити бойового генерала або відпустити його на поруки.

"Чого точно не було в розгляді справи слідчим суддею у Печерському суді – так це справедливості. Це є очевидним. Ми наполягаємо на задоволенні нашої апеляційної скарги", – говорить захисник Володимир Кореняк.

Про готовність взяти Дмитра Марченка на поруки в суді заявили народні депутати Михайло Забродський та Марія Іонова.

Михайло Забродський, народний депутат від "ЄС", на суді каже: "Людина з такою репутацією, з такою біографією і з таким авторитетом, який зазначається навіть стороною обвинувачення, має бути в змозі захищати своє добре ім'я і честь, перебуваючи на волі, а ніяк не в слідчому ізоляторі".

Хотів поручитися за генерала і начальник департаменту патрульної поліції Євген Жуков: "Я хочу взяти на поруки генерала Марченка. Я офіцера знаю вже більш як десять років і я впевнений, що він не буде ухилятися від слідства".

З такою самою ініціативою до суду звернулися військовослужбовці Семен Колейник та Максим Миргородський.

"Спасибі, що дали нам слово. Тому що в цій країні ми могли вже давно загинути. І крайнє я хотів сказати, ми таким складом збираємося тільки на кладовищі", – каже Миргородський.

Волонтер Олексій Мочанов зауважив, Марченко продовжить співпрацювати зі слідством, але ночувати має вдома.

Волонтер Олексій Мочанов говорить: "Не вдома він уже відночував. Я впевнений, що в слідчому ізоляторі умови кращі, ніж у Донецькому аеропорту, але там було більше своїх".

Дмитро Марченко спілкувався із суддями в режимі відеозв'язку.

Генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко говорить: "Нікуди я діватися не збираюся і не буду. Для мене принципово довести свою невинуватість і невинуватість моїх підлеглих".

Попри все почуте представники обвинувачення просять залишити в силі рішення Печерського суду.

"Взяття на поруки підозрюваного Марченка Д.О. не зможе запобігти встановленим статтею 177 Кримінального процесуального кодексу ризикам, ризикам", – говорить прокурор ГПУ Даніїл Саєнко.

Прийшов підтримати Дмитра Марченка і Герой України Ігор Гордійчук. Справу проти бойового генерала називає політичною та замовленою силами проросійського реваншу: "Кожен з нас може бути наступним. Будь-хто може бути наступним. Портнов чи решта КДБшних терористичних сил на кого пальцем вкажуть, той і буде винним. Підкинуть зброю, боєприпаси, наркотики".

Апеляційний суд відмовляється відпустити Марченка навіть на поруки. Обмежується зменшенням застави.

Люди в залі кричать: "Ганьба! Волю Марченку!"

А нардеп Марія Іонова говорить: "Повертаємося в такі часи, дуже страшні. Сьогоднішні обшуки о 6-й ранку в Марусі Звіробій. Тобто це якась НКВДшна система, яку просто не знаємо, як зупинити".

Ще два підозрюваних у справі бронежилетів Сергій Почтаренко та Михайло Каморянський перебувають під вартою. Ольга Капінус і Василь Саковець під домашнім арештом. Апеляції їхніх адвокатів суд почне розглядати з 2 грудня.

Ірина Шевченко, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
Касетний скандал у ДБР: на чому попалися народні "слуги" – "Спостерігач"
Наступний матеріал
Доба в ООС: ворог обстріляв позиції ЗСУ біля 9 населених пунктів, втрат немає
Loading...