unian.ua

Суд у закритому режимі обирає запобіжний захід Чаусу

Читайте по-русски
Засідання проходить у справі щодо хабара у 150 тисяч доларів

Запобіжний захід одіозному Миколі Чаусу обирає цими хвилинами Вищий антикорупційний суд. Колишній суддя присутній на засіданні. Розгляд справи відбувається у закритому режимі. Про це клопотали адвокати підозрюваного, прокуратура не заперечувала, повідомляє "5 канал".

Так, під час розгляду обговорюватимуть матеріали, які містять, зокрема, державну таємницю. Адвокати Чауса кажуть, що мають інформацію щодо його викрадення, перевезення до Молдови, а згодом повернення до України. Запобіжний захід колишньому судді Дніпровського районного суду Києва Миколі Чаусу обирають у справі щодо хабара у 150 тисяч доларів. Частину грошей він ховав на власній земельній ділянці, у скляній банці. Згодом він зник з України, а 2017 року його затримали в Молдові. Чаус просив владу Кишинева надати йому політичний притулок, але в цьому йому відмовили.

"По-перше, у зв'язку з тим, що відбуваються відповідні заходи стосовно забезпечення безпеки пана Чауса, для того, щоб не було можливості якимось чином впливати на його життя. По-друге, з огляду на те, що в цій справі були замішані всі фактично правоохоронні органи України, і в тому числі іноземні правоохоронні органи, я думаю, що мова іде вже про національну безпеку, і тому у даному випадку, на мій погляд, таке засідання повинне відбуватися у закритому режимі. Зі слів пана Чауса, його дійсно катували там досить довгий час. Досить довгий час він був прикутий до ліжка, йому навіть не давали вставати. Йому не давали митися також досить тривалий час – близько місяця, і тільки потім дозволили. Постійно там включали і виключали світло. Тобто, на мій погляд, я вважаю, що відбувались катування. Це відбувалося в Україні, і те, що пан Чаус говорить, то відповідно, це робили, мабуть, наші спецслужби", – зазначив адвокат Миколи Чауса Ростислав Кравець.

Нагадаємо, у квітні цього року Чауса викрали з цієї країни невідомі, а минулої п'ятниці він знайшовся на Вінниччині, в селі Мазурівка. Працівники СБУ буквально відбили Чуаса в поліції та повезли до Києва. Детективи НАБУ намагалися зупинити автомобіль, проте на їхні вимоги не реагували. В СБУ заявили, що суддю-хабарника не викрадали, а врятували. Запевнили, що діяли у межах закону. Адже розслідують справу про викрадення та незаконне перевезення його через державний кордон.

Після цього доставити Чауса до суду вимагали від СБУ в НАБУ, позаяк у середу, 4 серпня, йому обиратимуть запобіжний захід. Втім надвечір вівторка, 3 серпня, у Бюро заявили, що затримали колишнього суддю в лікарні "Феофанія".

Попередній матеріал
"Тягли за волосся і били по животу": на Черкащині конфлікт між автомобілістом і байкерами скінчився побиттям
Наступний матеріал
Голова Харківської облради і член партії "Слуга народу" Товмасян підозрюється у вимаганні хабарів
Loading...

Молдова вже кілька місяців вимагає в України допитати Чауса – документ

Викраденням Чауса влада прикриває держзраду з "вагнергейтом" – Павленко

НАБУ вимагає, щоб СБУ доставила Чауса до суду для обрання запобіжного заходу

Викрадення Чауса зганьбило вітчизняні спецслужби та імідж України – "Рух опору капітуляції"

Зеленський вже таємно зустрічався із Чаусом – нардеп

Чому "справа Чауса" перетворилася на голлівудський сценарій і чи зустрічався Зеленський з одіозним суддею – сюжет