Маруся Звіробій
Маруся Звіробій 5 канал

Суд у справі Марусі Звіробій тривав 5 годин: ветеранку зобов'язали носити електронний браслет – подробиці

Читайте по-русски
Провадження відкрили через онлайн стрім з народною депутаткою Софією Фединою

Особисте зобов'язання до 10 квітня. Такий запобіжний захід обрали ветеранці російсько-української війни Марусі Звіробій. Це рішення Печерського райсуду столиці. Прокурори, власне, про такий запобіжний захід і клопотали. Закидають Звіробій погрози президентові під час спільної відеотрансляції з депутаткою Софією Фединою. Тепер підозрювана має носити електронний браслет та з'являтися на кожен виклик судді чи слідчого. П'ять годин судового процесу бачила кореспондентка "5 каналу" Валерія Павленко.

На лаві підсудних – ветеранка російсько-української війни Олена Біленька, більше відома за позивним "Маруся Звіробій". Її звинувачують у нібито погрозах президенту України.

"Ми з Софією не домовлялися попередньо погрожувати президенту", – розказала Звіробій.

А все через онлайн стрім спільно з народною депутаткою Софією Фединою в соцмережі.

Засідання стартувало з вимоги адвоката Звіробій направити справу до іншого – Шевченківського суду. Бо саме в цьому районі розташований головний офіс ДБР, яке розслідує справу.

"Винятково клопотання про обрання запобіжного заходу розглядає суддя місцевого суду у межах територіальної підсудності, в якій знаходиться орган досудового слідства. Орган досудового розслідування розташований у Шевченківському районі", – каже адвокат Марусі Звіробій Андрій Писаренко.

Прокурор надав документи, згідно з якими справу веде підрозділ, що розташований у Печерському районі.

"Згідно з цим наказом, слідчий державного бюро розслідувань міг здійснювати слідчі дії за адресою Симона Петлюри, 15, але в цьому наказі визначено основну адресу місця розташування слідчих підрозділів. Це бульвар Лесі Українки, 24", – сказав прокурор Антон Чекрижев.

Після цих аргументів суддя вимогу захисника відхилив. Тоді адвокат підозрюваної заявив відвід прокурору.

"У зв'язку з тим, що сама підозра, пред'явлена громадянці Марусі Звіробій, необґрунтована. І наявність ризиків прокурором недоведена", – заявив Андрій Писаренко.

Тут теж відмова. Слідчий суддя не задовільнив клопотання адвоката та продовжив засідання. Слово у сторони обвинувачення. Прокурор зачитує підозру Марусі Звіробій та клопоче про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання.

"Біленька О.С. може переховуватися від органів досудового розслідування, оскільки її соціальні зв'язки, відсутність постійного місця роботи або навчання, військова служба у Збройних силах України у складі військових частин та виїздів до зони проведення ООС дають їй змогу переховуватися від слідства" – сказав прокурор.

Захисник Марусі Звіробій запевняє: для обрання будь-якого запобіжного заходу ризиків бракує.

"Кожен ризик повинен носити конкретний, а не абстрактний характер і підтверджуватися відповідними доказами. Ти військовослужбовець, значить, ти можеш переховуватися в зоні проведення військових дій. Навіщо?" – сказав адвокат Марусі Звіробій.

"Я не ховаюся від війни, я ніколи не буду ховатися від жодного прильоту, а тим паче – від таких, як ви", – додає сама Маруся.

Після виступу підозрюваної суддя видаляється до нарадчої кімнати.

П’ятигодинне засідання закінчується рішенням на користь прокурора.

До 10 квітня Марусю Звіробій зобов'язали носити електронний засіб контролю, здати закордонний паспорт та з'являтися на кожен виклик суду. У її захисника є 5 днів для того, щоби оскаржити рішення Печерського суду.

Валерія Павленко, Анна Несевра, 5 канал

Попередній матеріал
Смертельний коронавірус: що відомо про двох хворих українців
Наступний матеріал
Повернення ексберкутівців до Києва, скорочення Кабміну та "Оскар" – "ІнфоДень"
Loading...

"Підтягнемо ЄС і Канаду, зараз у всьому світі будуть знати, яке воно сц*кло": Звіробій про Зеленського в суді

Особисте зобов'язання та електронний браслет: суд обрав волонтерці Марусі Звіробій запобіжний захід

У столичному суді обрали запобіжний захід ветеранці Марусі Звіробій – подробиці (оновлено)

Похід у ДБР: Марусі Звіробій вручили підозру за трьома статтями

Звіробій: Якби "зелена влада" об'єдналася з армійцями і Порошенком – це був би кулак, який дав би по морді РФ

Поярков та Звіробій про відкриття проваджень за критику Зеленського – "ІнфоДень"