Готель для медиків
Готель для медиків 5 канал

Столична мережа готелів надає безкоштовне житло немісцевим медикам – сусіди протестують

Читайте по-русски
Сусіди сприймають співжиття під одним дахом із медиками як загрозу

Панорамні вікна з виглядом на середмістя столиці, комфортні номери, де можна набратися сил після тяжкого чергування. Мережа готелів "Київ скай груп" запропонувала медикам, які мешкають не в Києві, але працюють у столиці, безплатно жити там на час карантину. Такою благодійністю в умовах епідемії коронавірусу COVID-19 та початку фінансової кризи ескулапи вражені, а ось сусіди обурені. Чому – знає кореспондентка "5-го" Леся Головата.

Готель у середмісті Києва. До карантину доба в такому номері в середньому коштувала 1000 гривень. Нині ж тут мешкають медики абсолютно безкоштовно.

Після доби чергування в одній з опорних столичних лікарень, у якій приймають недужих із підозрами на COVID-19, до свого нового тимчасового помешкання із панорамними вікнами на Київ повертається інфекціоніст Віктор Аврамчук.

"Для нас – як спасіння, грубо кажучи. Якби не запропонували це житло, прийшлося б жити на роботі на цей час", – каже інфекціоніст опорної лікарні Києва.

Раніше лікар на роботу автобусами доїжджав із Житомира, а коли припинили транспортне сполучення між містами – опинився в патовій ситуації – ані виїхати, ані повернутися. Віктор випадково натрапив на пост у фейсбуці, в якому мережа готелів запропонувала прихисток для медиків. Нині – логістичні моменти його вже не турбують.

Не лякають і понаднормові години роботи на першій лінії оборони від коронавірусу.

"Відпочиваємо добре, не втомлюємося, вид панорамний – дуже хороший, придає настрою всім", – розповідає Віктор Аврамчук.

Під вечір на спільній кухні знайомляться за чаєм інші пожильці-медики. Вікторія Гурелич працює медсестрою в ЛОР-пункті Олександрівської лікарні, живе під Києвом – у Богуславі.

"Перший день сьогодні, завтра я на сутки, мабуть, тут буду жити. Якщо буде якась можливість, то може трохи додому буду їздить, – а як? – по "блаблакару", тільки не знаю, як до "Видубичів" доїхати", – міркує медсестра.

Із Білої Церкви в умовах карантину намагалася дістатися до робочого місця в приватній клініці і 25-річна медсестра Тетяна. Один раз вдалося – підвезла попутка з "блаблакару", вдруге – водій не приїхав.

"Мені сказали, що до закінчення карантину я можу тут знаходитися. – А якщо його продовжать? – Будемо тут", – каже Тетяна Прохоренко.

Епідемія коронавірусу підкоригувала маршрут і для Олега Пальченка, який понад рік як фельдшер бригади екстреної допомоги їздить на виклики киян.

"Живу сам у Житомирській області, в смт Попільня. Добирався сюди як завжди на електричці. Найшов цей готель в оголошенні, яке нам скинули. Тому щоби добратися до роботи, мені потрібен час, для того, щоби спасати життя", – зауважує фельдшер.

Понад два десятки медиків, які живуть поза межами, але працюють у столиці, безплатно заселилися в три готелі "Київ скай груп". Бізнесмени полегшують життя медикам та водночас їхнім пацієнтам, коли самі переживають не найкращі часи – початок фінансової кризи.

"Поняття не маю, як медсестра з маленькою зарплатою або лікарі будуть добираться при непрацюючому метро і ледве працюючих маршрутках. Навряд чи ми когось будемо так активно заселяти, як ми заселяли до цього, тобто у нас було практично 100% заселення по всіх готелях, тому вирішили зробити добру справу", – пояснює представниця власника мережі готелів Валерія Орлова.

По-іншому трактують цю волонтерську ініціативу мешканці під'їзду багатоповерхівки в елітному районі столиці – на Бесарабці, горішні поверхи якого орендують під готель. Вони сприймають співжиття під одним дахом із медиками як загрозу.

"Активісти будинку зібралися і почали нам розповідати, що ми тут незаконно перебуваємо в цьому приміщенні, хоча у нас є договори оренди і всі документи правовстановлюючі, підняли бучу, сьогодні, наприклад, нам заблокували двері вхідні в під'їзд, тому що вони бояться, що ми весь під'їзд заразимо, ну не ми, а медики", – зазначає представниця власника.

Власники запевняють: щодня дезінфікують і готель, і під'їзд, та і медики заспокоюють тимчасових сусідів.

"На роботі працюємо в засобах індивідуального захисту, тобто в респіраторах, очках, повністю змінних костюмах чи комбінезонах, ми себе убезпечуємо, щоби не заразитися. В чисту зону, там, де немає інфекції, ми перевдягаємося і вже виходимо", наголошує інфекціоніст.

"Потрібно дотримуватись правил гігієни це миття рук, в громадських місцях маски вдягати, рукавички, якщо є, бажано, тому що ви не знаєте, хто що трогав", каже фельдшер Пальченко.

А благодійники продовжують запрошувати ескулапів залишилося ще кілька вільних номерів.

Леся Головата, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
Конфісковані медичні костюми, маски та рукавички безкоштовно передаватимуть у медзаклади – Кабмін
Наступний матеріал
Кабмін доручив повністю зупинити будь-який пасажирський рух через кордон
Loading...

Підвези медика: як допомагають лікарям та медсестрам дістатися до роботи у Києві

"Багато лікарів мають позитивні тести на COVID-19": медсестра про ситуацію у лікарнях Італії

"Лікарі сьогодні – такі ж наші захисники, як і армія": Порошенко закликав підтримати медиків

Bolt та Uber заявили, що готові перевозити медиків у Києві безплатно (доповнено)

Карантинна готовність: бокси та кімнати обладнали в Сєверодонецьку в разі поширення COVID-19

В Україні зафіксовано 2 нові випадки інфікування коронавірусом – МОЗ (оновлено)