Максим Степанов
Максим Степанов YouTube / Рандеву

Степанов: Порада людям, які організовують масові заходи, – з’їздити в реанімацію і подивитися, що таке COVID-19

Читайте по-русски
Коронавірус неможливо перемогти виключно за рахунок медичних заходів

Очільник Міністерства охорони здоров'я України Максим Степанов у програмі "Рандеву з Яніною Соколовою" на "5 каналі" розповів, із чим пов'язано те, що захворюваність в Україні зростає.

Чільник МОЗ сказав: "Перше – це нехтування правилами. Я про це говорю від липня, коли ми почали спостерігати динаміку різкого зростання, коли ми перейшли тисячу і пішли далі. Я відразу сказав: для того, щоб перемогти коронавірус, ми не можемо зробити це винятково за рахунок медичних заходів, тобто надаючи медичну допомогу. Єдиний спосіб – берегти себе і дотримуватися тих правил та рекомендацій, які є. Якщо люди не користуються масками, не дотримуються дистанції, якщо вони не ввели собі це за правило, то найчастіше коронавірус до них приходить або до них в родину. Це є основним фактором поширення хвороби".

Він також дав пораду людям, які в різних містах організовують масові заходи, попри невтішну статистику коронавірусу.

"Я б дав пораду людям, які організовують, зокрема, масові заходи, а потім звинувачують МОЗ, мовляв, навіщо ви все забороняєте. Вони кажуть, що не можуть стільки часу бути на карантині, бо, мовляв, завжди звертаються до людей, щоб вони на цих масових заходах були в засобах індивідуального захисту, і нібито все, обов'язки свої виконали. Таким людям я просто раджу з’їздити в реанімацію подивитися, що таке COVID-19 і поспілкуватися з лікарями", – сказав Степанов.

Як повідомляв 5.UA, попередній антирекорд у Києві було зафіксовано вчора, 22 жовтня. Тоді у столиці підтвердили захворювання у 631 людини. Це був перший раз, коли у столиці кількість нових випадків перевищила 600.

Як відомо, Кабмін продовжив карантин в Україні до 31 грудня. Підхід до пом'якшення або посилення карантину залишився адаптивним, але принцип розподілу регіонів для посилення карантинних заходів змінили. Країну поділили на чотири зони за рівнем небезпеки поширення коронавірусу. У кожній із них діє певна низка обмежень.

Нагадаємо, за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я, до кінця року в Україні щодня фіксуватимуть 7-9 тисяч нових випадків зараження коронавірусом.

Читайте також: У семи областях України лікарні заповнені більш як на 70% – Степанов

Попередній матеріал
"Давно назріла потреба в розмові про гарантії безпеки для України" – Кулеба про Будапештський меморандум
Наступний матеріал
Аваков прибув до Мілана на слухання справи військовослужбовця Марківа
Loading...

МОЗ запровадило чотири рівні коронавірусної небезпеки в Україні – подробиці

Для підтвердження коронавірусу не обов'язково мати позитивний ПЛР-тест – роз'яснення МОЗ

Степанов заявив, що до кінця року в Україні лабораторії повинні робити 75 тис. тестів на COVID-19 за добу

Уряд змінив критерії для "червоної" зони карантину: як тепер визначатимуть

COVID-19 в Україні: кількість хворих у лікарнях зросла в 5 разів за 2,5 місяці – Степанов

Степанов пояснив, як зможуть проголосувати на виборах люди, які перебувають на самоізоляції