Споживання газу
Споживання газу Depositphotos

Стало відомо, як можна зробити газ для населення дешевшим

  Читайте по-русски
  Попри чергове підвищення цін, в МВФ готові до скасування планового здорожчання

  Керівник "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що НАК "Нафтогаз України" пропонує Кабінету міністрів скасувати зобов'язання компанії продавати газ посередникам – облгазам і газзбутам – і продавати його безпосередньо населенню. Про таке повідомляє "ТСН.ua".

  "Якщо якийсь облгаз або газзбут, а це по суті одне і те ж, зможуть переконати приватного споживача купувати газ у них, і вони цей газ десь візьмуть і будуть постачати споживачу – будь ласка, це конкуренція. Зараз є монопольне право газзбутів брати газ у "Нафтогазу" на пільгових умовах. Вони зобов'язані продавати весь газ населенню, але чи дійсно весь пільговий газ потрапляє до цієї категорії, перевірити неможливо. За більшу частину цього газу з нами не розраховуються", – сказав посадовець.

  За його словами, саме цим компаніям-посередникам "Нафтогаз" не може продавати газ дешевше, тому що так вони завдадуть шалених збитків державній компанії.

  "Якщо б ми могли продавати газ безпосередньо населенню і це регулювання, що зобов'язує використовувати газзбути, було зняте, ми могли б до поточної ринкової ситуації продавати газ дешевше. Тому зараз проблема зменшення ціни на газ для населення України криється в дуже простій дії – прибрати приватних посередників між "Нафтогазом" і населенням. І це тільки одне рішення уряду", – пояснив він.

  Коболєв додав, що попри чергове підвищення цін на газ, що є зобов'язанням перед Міжнародним валютним фондом, в МВФ готові до його скасування, якщо буде відмова від регулювання.

  Як повідомляв 5.UA, ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" з 1 квітня 2019 року знизила ціну газу на квітень для своїх побутових споживачів у Кіровоградській області та інших регіонах на 2%. Ціна газу для побутових споживачів ГПК "Нафтогаз України" становитиме 8,38 грн за кубометр замість 8,55 грн за кубометр (включно з ПДВ та витратами на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами).

  Попередній матеріал
  Долю кінотеатру "Київ" вирішуватимуть через суд
  Наступний матеріал
  Нарешті побачити близьких: Денісова та родичі полонених моряків приїхали до Лефортовського суду
  Loading...

  "Газпром" може припинити транзит газу через Україну на початку 2020 року – Коболєв

  Коболєв пропонує створити в Україні єдину базу споживачів газу: як це має працювати

  За яких умов "Нафтогаз" може переглянути транзитний позов до "Газпрому" – Коболєв

  Що здобула Україна, повністю відмовившись від російського газу – Коболєв

  Зміна тарифів на транспортування газу здивує як західних партнерів, так і "Газпром" – Коболєв

  Коболєв про борги "Газпрому": "накапало" понад $100 млн відсотків