expres.ua

США заявляють про порушення прав людини в Криму та на Донбасі

  Державний департамент США предствив черговий щорічний звіт про становище з правами людини у світі

  У звіті йдеться, що в Україні найбільші порушення прав людини сталися у зв’язку з конфліктом на сході України і окупацією частини українського Донбасу, передає "Радіо Свобода".

  "Підтримувані Росією сепаратисти на Донбасі коїли викрадення, тортури й незаконні утримування, використовували дітей як солдатів, придушували незгоду і накладали обмеження на гуманітарну допомогу", – мовиться у звіті.

  Повідомляють і про зловживання з боку урядових сил, але меншою мірою, додали в Держдепартаменті.

  Як мовиться у звіті, з боку влади України є проблеми з судовою системою, що порушує права людини. "Влада переважно не вживала належних заходів для переслідування й покарання більшості посадовців, що чинили зловживання, що створило атмосферу безкарності", – мовиться у звіті.

  Також у документі згадано, що міжнародні правозахисні організації й ООН побачили «значні недоліки» в розслідуванні порушень прав людини, скоєних урядовими силовими структурами.

  Окупованому Кримові присвячений окремий підрозділ української частини звіту. Там, зокрема, йдеться про те, що найсуттєвіші порушення прав людини на півострові прямо пов’язані з російською окупацією.

  "Російські силовики влаштували широку кампанію залякування з метою придушити незгоду й спротив окупації – викрадення, зникнення, фізичні зловживання, політичні переслідування, постійні допити… Окупаційна влада позбавила членів певних груп, у першу чергу українців і кримських татар за національністю, засадничих громадянських свобод, включно з правом на демонстрацію свого громадянства й національності, вони зазнають систематичної дискримінації", – мовиться у кримському підрозділі звіту.

  Державний департамент США оприлюднює такий звіт із оглядом стану прав людини у всьому світі щороку. Загалом у ньому оглянули становище в майже 200 країнах чи територіях.

  Попередній матеріал
  Популярний азербайджанський блогер засуджений до двох років в'язниці
  Наступний матеріал
  Ердоган назвав арештованого німецького журналіста "шпигуном"
  Loading...

  Порошенко вручив нагороди борцям за права людей з інвалідністю

  У МЗС прокоментували документ про права людини в Криму, прийнятий у Генасамблеї ООН

  Порошенко: Переконливі результати голосування резолюціï Генасамблеї ООН про права людини в Криму – перемога справедливості