expres.ua

США заявляють про порушення прав людини в Криму та на Донбасі

  Державний департамент США предствив черговий щорічний звіт про становище з правами людини у світі

  У звіті йдеться, що в Україні найбільші порушення прав людини сталися у зв’язку з конфліктом на сході України і окупацією частини українського Донбасу, передає "Радіо Свобода".

  "Підтримувані Росією сепаратисти на Донбасі коїли викрадення, тортури й незаконні утримування, використовували дітей як солдатів, придушували незгоду і накладали обмеження на гуманітарну допомогу", – мовиться у звіті.

  Повідомляють і про зловживання з боку урядових сил, але меншою мірою, додали в Держдепартаменті.

  Як мовиться у звіті, з боку влади України є проблеми з судовою системою, що порушує права людини. "Влада переважно не вживала належних заходів для переслідування й покарання більшості посадовців, що чинили зловживання, що створило атмосферу безкарності", – мовиться у звіті.

  Також у документі згадано, що міжнародні правозахисні організації й ООН побачили «значні недоліки» в розслідуванні порушень прав людини, скоєних урядовими силовими структурами.

  Окупованому Кримові присвячений окремий підрозділ української частини звіту. Там, зокрема, йдеться про те, що найсуттєвіші порушення прав людини на півострові прямо пов’язані з російською окупацією.

  "Російські силовики влаштували широку кампанію залякування з метою придушити незгоду й спротив окупації – викрадення, зникнення, фізичні зловживання, політичні переслідування, постійні допити… Окупаційна влада позбавила членів певних груп, у першу чергу українців і кримських татар за національністю, засадничих громадянських свобод, включно з правом на демонстрацію свого громадянства й національності, вони зазнають систематичної дискримінації", – мовиться у кримському підрозділі звіту.

  Державний департамент США оприлюднює такий звіт із оглядом стану прав людини у всьому світі щороку. Загалом у ньому оглянули становище в майже 200 країнах чи територіях.

  Попередній матеріал
  Популярний азербайджанський блогер засуджений до двох років в'язниці
  Наступний матеріал
  Ердоган назвав арештованого німецького журналіста "шпигуном"

  Порошенко вручив нагороди борцям за права людей з інвалідністю

  У МЗС прокоментували документ про права людини в Криму, прийнятий у Генасамблеї ООН

  Порошенко: Переконливі результати голосування резолюціï Генасамблеї ООН про права людини в Криму – перемога справедливості