Андрій Дещиця в суді у справі Януковича
Андрій Дещиця в суді у справі Януковича 5 канал

Справа Януковича: через дипломатичний огляд подій довелося вгамовувати адвокатів

Представляти МЗС у справі – як свідки – прийшли Андрій Дещиця та Сергій Кислиця

Іще трьох свідків у справі президента-втікача Віктора Януковича допитали в Оболонському райсуді Києва. Цього разу слухали свідчення працівників Міністерства закордонних справ, які на початку 2014 року обіймали найвищі дипломатичні посади. Їхні свідчення чули і кореспонденти "5 каналу".

Після перерви, пов'язаної з відрядженням, захисники Віктора Януковича знову в суді. Кажуть, навіть у поїздці збирали докази та спілкувалися зі свідками, яких мають намір залучити до процесу над екс-президентом.

Перший свідок – Андрій Дещиця – раніше виконувач обов'язків міністра закордонних справ, а нині – посол України у Польщі. На допиті, що триває більш як три години, він розповідає про обставини подій у лютому-березні 2014 року. Захист Януковича більше цікавить інший факт. Вони звинувачують представників МЗС, що ті нібито незаконно отримали таємну стенограму Ради Безпеки ООН за 28 лютого 2014 року, а пізніше –передали її представникам прокуратури, які долучили документ до справи.

Сам Андрій Дещиця каже – до можливої передачі документа аж ніяк не причетний: "Стосувалося листів, направлених з Міністерства закордонних справ у 2016 році. Я тоді вже був послом у Польщі". Своєю чергою, прокурор Руслан Кравченко наголошує: "Сторона обвинувачення всі документи отримала в законний спосіб – від МЗС України, а також я особисто, безпосередньо від секретаріату Радбезу ООН".

Інший свідок – заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця. Він, зокрема, оцінює дії Росії на початку 2014 року з дипломатичного погляду: "Вони, передусім, порушили статут ООН, належним чином ратифікований всіма членами. Вони порушили зобов'язання, які існують в рамках ОБСЄ. Вони порушили чисельні резолюції та рекомендації як Генасамблеї, так і Ради Безпеки, і це є в будь-якому підручнику з міжнародного права".

Адвокати Віктора Януковича постійно перебивають свідка. Захисників президента-втікача вкотре вгамовують судді: "Шановний адвокат Сердюк, дайте можливість свідку завершити. Вкотре головуючий у справі вас про це попереджає. Я трошки голосніше говорю, ніж ви, тож послухайте хоч мене, якщо не чуєте головуючого".

Наступне засідання в цій справі відбудеться в четвер, 18 січня. Допитуватимуть працівників Державної служби охорони, які супроводжували Віктора Януковича під час його втечі з України.

Петро Троць, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

ЗМІ показали, де живе Янукович – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Взимку – найцінніша допомога: фонд Папи Римського привіз у "сіру зону" паливні брикети
Наступний матеріал
Фото з мамонтами, Мазепою або космонавтами: Черкаси долучилися до конкурсу #MuseumSelfie
Loading...