Книжковий Арсенал 2019
Книжковий Арсенал 2019 5 канал

Сотні людей і десятки тисяч книг: як минув перший день "Книжкового Арсеналу" в Києві – сюжет

Читайте по-русски
Окрім літератури, "Книжковий Арсенал" приготував низку дискусій, презентацій, автограф-сесій, виставок, музичних та театральних перфомансів та навіть поетичні двобої

Перший день "Книжкового арсеналу". Сотні людей, і десятки тисяч книг на столах та полицях. Цьогоріч у фестивалі свої друковані видання представляють понад 150 як великих, так і малих видавництв. Разом вони презентують понад тисячу літературних новинок.

"Загалом, до "Книжкового арсеналу" в нас десь близько 10 новинок. З топових – це Фукуяма, другий том", – розповідає представниця видавництва "Наш формат" Юлія Кушакова.

"У нас більш як 40 новинок до "Книжкового Арсеналу" як українських, так і перекладної літератури", – каже представник "Видавництва Старого Лева".

Серед нових робіт у "Видавництві Старого Лева" одна з найочікуваніших – "Ukraїner. Країна зсередини". Це збірка найяскравіших моментів із медіа-проекту про унікальні куточки країни.

"Це така була експедиція Україною в місця, які не зовсім відомі або важкодоступні, але дуже важливі і красиві для України, яка повинна себе позиціювати світу як країна багатогранна", – розповідає представник видавництва Любомир.

Вперше на фестивалі окремо представляють літературу учасників російсько-української війни. Свій ветеранський намет бійці-письменники встановили на подвір‘ї "Мистецького Арсеналу". Тут близько 60 видань більш ніж півсотні письменників.

"Мої книжки тут дві – це "Психи двух морей" і "Свет и кирпич". Це в художній формі реально детальне відтворення подій від кінця подій на Майдані до фіналу дебальцівської баталії", – пояснює письменник Юрій Руденко.

Пишуть не лише про героїзм у сучасній війні на сході, а й про подвиги Героїв Небесної Сотні. Побачили світ дві книги, присвячені Революції Гідності. Одна переказує історії життя загиблих героїв, інша – спогади очевидців кривавих подій.

"Кожна мікроісторія – це історія вже всієї країни, не якоїсь окремої сім'ї, тому що подвиг, він був не для родини, а для всієї держави", – наголошує авторка книги "Небесна Сотня. Життєписи" Світлана Терековська.

А основним фокусом цьогорічного фестивалю стала тема співжиття і спільного буття. Їй присвячена і спеціальна програма "Сусідство: відкрите питання".

"Як жити поруч або разом людям із різними поглядами, досвідом, із різним життєвим шляхом, із різною долею історичною. Як жити поруч різним народам, різним країнам, якими мають бути ці форми співіснування", – коментує фокус фестивалю генеральний директор "Мистецького Арсеналу" Олеся Островська-Люта.

З кожним роком фестиваль розширює масштаби, кажуть відвідувачі "Книжкового Арсеналу". Придбати літературу приїжджають не лише з усієї України. Анна по книги приїхала з Білорусі.

"Я прїжджаю сюди вже кілька років. Дуже люблю "Книжковий Арсенал", мені здається, це дуже крута подія для України. А взагалі, я бачу, що він із кожним роком стає все кращим. Я в захваті", – ділиться враженнями Анна.

"Дуже багато видавництв, дуже багато цікавих книжок, дуже багато цікавих людей. Коли я бачу, що у вихідний день черги зайти на "Книжковий Арсенал", це переповнює радістю, що люди читають живі книжки, а не електронні", – радіє відвідувачка Ірина.

Окрім літератури, "Книжковий Арсенал" приготував низку дискусій, презентацій, автограф-сесій, виставок, музичних та театральних перфомансів та навіть поетичні двобої. Триватиме літературний фестиваль до 26 травня.

Ірина Сисак, Анна Несевра, "5 канал".

Попередній матеріал
"Миритися з убивцями? Тоді за що гинули люди?": біля АП триває пікет проти можливого референдуму щодо миру з Росією
Наступний матеріал
Полторак офіційно представив нового главу Генштабу
Loading...