Солодка небезпека: якої шкоди може наробити морозиво у спеку і як правильно обирати пломбір

Морозиво 5 канал / Час. Підсумки тижня
Їсти у спеку жирне морозиво категорично не можна, говорять експерти

Шалено спекотним був минулий тиждень. Столиця побила майже сторічний рекорд. Добряче припікало Львів. Плавило й інші регіони.

Але на кінець тижня країна потроху охолола. Але ще два місяці літа попереду, і у спекотні дні зазвичай хочеться холодного. І наш наступний матеріал про… морозиво.

Ми з'ясували: їсти у спеку жирне морозиво категорично не можна. Бо це – калорійна бомба, яка принесе лише миттєве охолодження вашого організму. Крім зайвих кіло, морозивом, виявляється, можна навіть отруїтися. Якщо воно розтануло, а потім знову заморожується, то в ньому дуже стрімко розмножуються мікроорганізми. Тому звертайте увагу на зовнішній вигляд упаковки. Не вірте напису "пломбір". Завжди перевіряйте склад. І звертайте увагу на ціну. За 8 гривень купити якісний продукт просто неможливо.

Журналістка "5 каналу" Олена Рибінська має ще більше порад, які вона зібрала в сюжеті для "Підсумків тижня". І ми дуже заздримо їй, бо вона побувала на заводі, який виготовляє морозиво. Тож подивіться, що ви їсте.

"Зараз такий період, бо можна їсти морозиво, бо дуже жарко. Моє улюблене – з різних кольорів, полуничне, чорничне і молочне. Я таке люблю", – говорить маленька Варвара. 

Варвара
Варвара5 канал / Час. Підсумки тижня

Варвара із морозивом у руці поспішає на пляж, до води. Спека дається взнаки. Тож головна солодка страва літа – морозиво – нині як рятівник.

"Я б могла його їсти цілий день. Не дозволяють, можна якщо дуже жарко, одне морозиво в день", – каже жівчинка.

Та не всі батьки відразу знаходять ідеальну марку морозива для своїх дітей. Киянці Олені довелося побачити неочікуване там, де мало бути морозиво.

Олена розповідає: "Купили морозиво. Повинно було бути білого кольору, а воно було наполовину зеленого. Відкрили упаковку – не дуже воно гарне, і не захотілося навіть вживати".

Відтоді Олена прискіпливіше обирає продукт для дитини: вивчає інгредієнти та оцінює зовнішній вигляд. На цьому акцентують і технологи.

"Звертати треба увагу на склад продукту, інгридієнти у складі, на форму дивитися, морозиво в стаканчику, конусне в ріжку чи брикет прямокутний повинне мати форму чітку. Якщо форма морозива м'яка, це може свідчити про недотримання умов зберігання. Тверда і дуже тверда, але деформована – то може свідчити, що розморожувалося і заморожувалося. Ризики розвитку патогенної мікрофлори", – розповідає Анастасія Парубок, головна технологиня заводу з виробництва морозива.

Вони знають усі тонкощі процесу виготовлення і ретельно пильнують процес. Технологи несуть пряму відповідальність за те, що потрапляє до нашого шлунка, незалежно від того, скільки тисяч порцій морозива перевіряють за добу.

Технолог каже: "Одна із найпотужніших ліній на нашому підприємстві – потужність становить до 27 тисяч порцій на добу".

Виробництво морозива
Виробництво морозива5 канал / Час. Підсумки тижня

"Ще хвилину тому ось у цьому цеху їздило ось це морозиво і відразу з холоду воно потрапило до мене. Ви знаєте, напевно, здійсню свою дитячу мрію: залишуся тут, на цьому заводі, і буду їсти кожного разу під час кожного дубля ось це морозиво. Це найкраща робота, залишаюся тут", – каже журналістка "5 каналу".

Морозивні чари минули, мрії дитинства частково закрила – повертаюся до корисних порад. Окрім контролю дотримання стандартів на заводі, є й додаткові чинники, що впливають на якість морозива. Умови його доставки та зберігання безпосередньо в торговельних мережах.

Максим Несміянов, виконавчий директор "Союзу споживачів", говорить: "Дзвінок на гарячу лінію магазину, на упаковці бачите виробництво і телефон виробника, щоб виробник справив розслідування і йому цікаво знати, щоб від інших покупців не було скарг. Морозиво повертаєте в магазин і повертаєте гроші, з цим немає проблем. Основне завдання – попередити продаж цього морозива і щоб надалі це не повторилося".

Максим Несміянов під час рейдів торговельними закладами України і не тільки не раз "ловив" мережі на недобросовісному ставленні до продуктів. Із останнього – невідповідність заявленої ваги морозива та жахливі умови зберігання.

Зберігання інвентарю для морозива у брудній воді
Зберігання інвентарю для морозива у брудній воді5 канал / Час. Підсумки тижня

Майстриня морозива розповідає: "Максимально такі інгридієнти, які властиві нашому регіону, за винятком екзотичних фруктів. Температура подачі морозива – від -12 до -15 градусів. Таке приємніше їсти, ніж із вітрини магазину, де температура – 18-24 градуси. Нижча жирність не перевищує 10%. Італійці люблять менш жирне".

У літній сезон 16 видів джелато на вітрині і чотири про запас у холодильниках. Усе для того, щоб забаганки одеситів та гостей міста були виконані. Від класичного вершкового пломбіру до морозива 18+ зі смаком... пива.

Морозиво
Морозиво5 канал / Час. Підсумки тижня

Вікторія привідкрила таємницю джелато для дорослих і для "Підсумків тижня".

Джелатер'є розповідає: "Робимо заготовки для найпопулярнішого сорбета "Сангрія". 700 г цукру, вишневе домашнє вино 750 г, міцність сорбета на виході – 4%, ожиновий лікер – 18% міцності. Вода – основний інгредієнт для замерзання – 300 г, трохи, щоб законсервувати продукт, видавлюємо лимонний сік, використовували ягоди, які є на ринку: вишня з дерева, полуниця, ожина, шовковиця. Треба дати настоятися і відправляти в машину фризер. Якщо в домашніх умовах, то після замішування треба поставити в морозилку і кожні пів години перемішувати. Через кілька годин подати до столу. Термін придатності на нашій вітрині не більше трьох днів".

Журналістка "5 каналу" Олена Рибінська каже: "Стільки ж прохолоди в цих кадрах, аж навіть відчула її на собі. І пригадала слова своєї мами: "Не їж морозиво, бо захворієш". Хоча в той момент спека була неймовірна. Ох, як я вірила в цю правду, якою нас годували роками. А виявляється… це – міфи".

Вероніка Степаненко, сімейна лікарка, каже: "Якщо в людини ангіна чи інше запалення, воно може допомогти і навіть трішечки знеболити. Це не буде як лікування, але невеличка анестезія, тимчасова. Щоб отримати бронхіт, треба отримати якийсь вірус або бактерію, яка спуститься до бронхів і викличе в них запалення. Не в тому, що з'їла морозиво, а вона могла десь переохолодитися, повіяв вітерець, діти бігають, і якщо імунна система ослаблена, то вірус міг десь і пробратися".

Зі своїми стереотипами розібралася, йдемо далі. ДСТУ. Заповітна абревіатура державних стандартів, завдяки якій вчимося обирати якісне морозиво. ДСТУ 4733 – цим стандартом позначається морозиво молочне, вершкове, пломбір. Виготовлене виключно з молока і продуктів його переробки.

Вимоги ДСТУ
Вимоги ДСТУ5 канал / Час. Підсумки тижня

ДСТУ 4734 – за цими цифрами знайдете морозиво плодово-ягідне, ароматичне, щербет та лід.

Вимоги до морозива за ДСТУ 4734
Вимоги до морозива за ДСТУ 47345 канал / Час. Підсумки тижня

Та ДСТУ 4735 – морозиво з комбінованим складом сировини. Виготовлене з частковою заміною молочної сировини, з використанням кокосової і пальмової олії.

Вимоги до морозива за ДСТУ 4735
Вимоги до морозива за ДСТУ 47355 канал / Час. Підсумки тижня

Інший вид морозива – із джемом – поливається і накривається кришечкою. Тож фахівці радять завжди звертати увагу на склад морозива й уникати у його складі пальмової олії. Краще надати перевагу кокосовій, вона для організму корисніша.

Технолог каже: "Орієнтуватися на лідерів ринку. Кожен виробник, який себе поважає, дбає про свою репутацію і ніколи не буде обманювати споживача".

Як і "5 канал", щиро та без обману бажає своїм глядачам здоров'я та насолоди від морозива.

Олена Рибінська, Ольга Дунська, Ганна Несевра та Микола Довгий, "Підсумки тижня"

Попередній матеріал
Як преЗЕдент збірну України до Євро-2020 готував: ТОП-10 серій "Вечірнього преЗЕдента", які зібрали найбільше фанів
Наступний матеріал
"Жодного корабля, гарнізону, підрозділу": як 1992 року Україна – попри погрози Москви – "з нуля" відновлювала свої Військово-морські сили
Loading...